دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

وزیر بهداشت: جامعه پرستاری سرشار از مهر و شیفته خدمت است

وزیر بهداشت: جامعه پرستاری سرشار از مهر و شیفته خدمت است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پرستاری در فرهنگ ایرانی و اسلامی، جایگاه رفیعی دارد، گفت: جامعه پرستاری، مجموعه‌ای متخصص، توانمند و پویا با هدفی مقدس، سرشار از مهر و کرامت به همنوع و شیفته خدمت است.
کد خبر : 879889

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را به جامعه پرستاری کشور تبریک گفت.

وی دراین پیام آورده است: انتخاب سالروز ولادت بزرگ بانوی اسلام، حضرت زینب کبری (س) به عنوان روز پرستار نشانه عظمت و رفعت این قشر خدوم ، دلسوز، پرتلاش و فداکار است. زیرا حضرت زینب (س ) گرامی ترین سرمشق صبر و مقاومت برای همه انسان ها در طول تاریخ است که در دشوارترین شرایط، رسالت امام حسین (ع) را تکمیل و پیام جاودانه عاشورا را در گوش عالم و آدم طنین انداز کرد.

عین‌اللهی افزود: نامگذاری این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به فرشتگان رحمت الهی است که خدمت به خلق را بزرگترین افتخار خود می‌دانند و به واسطه این افتخار در پی کسب رضای الهی اند؛ و چه نارسایند واژه ها در برابر انسان های بزرگی که گوهر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم های به خون نشسته صحرای کربلا را الگوی خود قرار داده اند و جهانی را با فداکاری ها و مرارت های خود به حیرت واداشته اند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پرستاران هم با جسم و هم با روح بیمار سر و کار دارند، نوشت: هم به جسم بیمار کمک می کنند و بهبودی او را سرعت می بخشند و هم جان و روح او را به آرامش و اطمینان می رسانند.پیشینه درخشان ارائه خدمات خالصانه جامعه پرستاری در سال‌های پرافتخار دفاع مقدس و شهادت صدها نفر از گروه پرستاری در این راه، همچنین، تلاش و مجاهدت بی‌دریغ آنان در خط اول مبارزه با همه‌گیری بیماری کرونا و تقدیم ده‌ها شهید همچون برگ زرینی پرافتخار در دفتر پربرگ و بار حماسه های کشور می‌درخشد.

عین‌اللهی ادامه داد: پرستاری حرفه ای انسانی و اسلامی است و جامعه و کشوری چون ما که سرشار از عواطف و ارزش‌هاست، باید به این منادیان مهر و کرامت و اسطوره های تعهد و مسئولیت شناسی به دیده تکریم بنگرد. بر همه ما فرض است که از این انسانهای فداکار، پُرعاطفه و دلسوز که از بیماران در مراحل دشوار رنجوری و دردمندی مراقبت و حمایت می‌کنند، به رسم احترام به ارزش ها و فضائل انسانی، قدردانی کنیم.از پرستاران نیز انتظار است که قدر خود را بدانند و این حرفه شریف را مقدس بشمارند؛ چرا که هر کمک پرستار به بیمار، حسنه ای الهی و شایسته پاداش اخروی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر