دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 آبان 1402 - 10:17
با حضور رئیسی؛

بیمارستان امام خمینی شهریار پس از ۳۴ سال انتظار به بهره‌برداری رسید

بیمارستان امام خمینی شهریار پس از ۳۴ سال انتظار به بهره‌برداری رسید
بیمارستان ۳۱۳ تختی امام خمینی شهریار پس از ۳۴ سال انتظار مردم، همزمان با ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
کد خبر : 879864

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا،  سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز یکشنبه با سفر به شهرستان شهریار، بیمارستان ۳۱۳ تختی امام خمینی (ره) شهریار را که تکمیل آن به‌عنوان یک طرح نیمه‌تمام جزو دستورات و مصوبات سفر سال گذشته وی به این شهرستان بود به شکل رسمی افتتاح کرد.

عملیات احداث این بیمارستان در شهرستان محروم شهریار از ۳۴ سال قبل آغاز شده بود و عملیات ساختمانی و تجهیز آن تا سال گذشته به پیشرفت ۷۶ درصدی رسیده بود.

رئیسی پس از سفر اردیبهشت ۱۴۰۱ خود به شهرستان شهریار و بازدید از این پروژه دستور داد مشکلات اداری و مالی تکمیل آن در کوتاه‌ترین زمان رفع شود که پیرو این دستور ابتدا رفع اختلافات هیئت مدیره بیمارستان و سپس تأمین منابع مالی لازم در دستور کار قرار گرفت تا این طرح عمرانی خدماتی هر چه سریع‌تر تکمیل شود.

بیمارستان امام خمینی دارای ۱۸ بخش بیمارستانی بوده و در مجموع ۳۱۳ تخت در بخش‌های اورژانس، زنان و زایمان، اطفال، جراحی،NICU،  ICU  ،CCU  ،PICU دیالیز، اتاق‌های عمل و بخش‌های داخلی دارد.

بیمارستان امام خمینی (ره) که ساخت آن در مجموع ۸۷۰ میلیارد تومان هزینه داشته، از ابتدای آبان شروع به پذیرش بیمار و انجام اعمال جراحی کرده و در ماه‌های آینده مرکز جامع سرطان آن نیز با پیشرفته‌ترین تحهیزات تشخیصی و درمانی راه‌اندازی خواهد شد.

رئیسی پس از افتتاح از بخش‌های مختلف این بیمارستان بازدید کرد و با توضیحات دست‌اندرکاران در جریان روند فعالیت‌های آن قرار گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر