دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

عطارزاده: هدف طرح صدرا آشنایی دانشجو با نیازهای صنعت است

عطارزاده: هدف طرح صدرا آشنایی دانشجو با نیازهای صنعت است
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: هدف طرح صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی آشناشدن دانشجو با نیازهای صنعت است اینگونه دانشجو درمی‌یابد که برای ورود به صنعت علاوه بر تحصیل به مهارت هم نیاز دارد.
کد خبر : 879852

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، ایمان عطارزاده، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در مراسم افتتاح طرح‌های کاربردی واحد تهران شرق و رونمایی از طرح صدرا اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی صرفا پرورش دانشجو را مدنظر ندارد بلکه دانشگاهی اجتماعی است، مسئولان اجرایی باید بدانند که دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در زمینه‌های مختلف به شهرها کمک کنند.

وی با اشاره به مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فراموش نکنیم که دانشگاه آزاد اسلامی زنجیره آموزشی است از مدارس شروع می‌شود به مقاطع تحصیلات تکمیلی ختم می‌شود واحدها باید این چرخه را مدنظر داشته باشند.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاکید بر درآمد غیرشهریه‌ای ادامه داد: باید در کنار مباحث آموزشی درآمد شهریه ای مدنظر داشته باشیم و راه‌اندازی طرح‌هایی مانند پرورش ماهی ممکن است کوچک باشد اما با وجود طرح توسعه‌ای آینده‌نگارانه می‌تواند نتایج بزرگی را برای دانشگاه به ارمغان آورد.

عطارزاده با اشاره به طرح صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد:‌صنعت، دانشگاه و راه اشتغال دانشجو را در دانشگاه فراهم می‌کنیم چرا صرفا نگاه آموزش نداریم و اثربخشی در شهر و بخشهای مختلف را مدنظر داریم.

وی افزود: هدف طرح صدرا در دانشگاه آزاد اسلامی آشناشدن دانشجو با نیازهای صنعت است اینگونه دانشجو در می‌یابد که برای ورود به صنعت علاوه بر تحصیل به مهارت نیاز دارد، از طرفی دانشگاه آزاد اسلامی برای مهارت آموزی طرح پویش را طراحی کرده است، اینگونه دانشجو کارآموز صنعت می شود. برای ایجاد انگیزه نیز کمک هزینه هایی را صنایع به دانشگاه پرداخت می‌کند که برای دانشجو می‌تواند جذاب باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته