دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 آبان 1402 - 20:25

مصر بمباران مدرسه الفاخوره را جنایت جنگی خواند

مصر بمباران مدرسه الفاخوره را جنایت جنگی خواند
وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای به‌شدت جنایت جدید صهیونیست‌ها با بمباران مدرسه «الفاخوره» در نوار غزه را محکوم و آن را جنایت جنگی ارزیابی کرد.
کد خبر : 879808

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای به‌شدت جنایت جدید صهیونیست‌ها با بمباران مدرسه «الفاخوره» در نوار غزه را محکوم و آن را جنایت جنگی ارزیابی کرد.

در بیانیه وزارت خارجه مصر در این باره آمده است: مصر بمباران هولناک مدرسه الفاخوره وابسته به سازمان آنروا توسط نیروهای اشغالگر اسرائیلی که منجر به تلفات و مجروح شدن بسیاری شد را به‌شدت محکوم می‌کند. با این جنایت نقض آشکار جدیدی به سلسله تجاوزات اسرائیل علیه غیرنظامیان در نوار غزه افزوده شد.

وزارت خارجه مصر در ادامه تأکید کرد: مصر بمباران مدرسه الفاخوره را که به‌عنوان پناهگاهی امن برای صدها آواره فلسطینی فعالیت می‌کرد، جنایت جنگی دیگری می‌داند که مستلزم مجازات عاملان آن است.

این وزارتخانه در ادامه بمباران مدرسه وابسته به آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) را توهین عمدی به سازمان ملل متحد و سازمان‌های امدادی آن توصیف کرد.

مصر بار دیگر خواستار مداخله فوری طرف‌های دارای نفوذ بین‌المللی و شورای امنیت برای پایان دادن به درد و رنج انسانی در نوار غزه، اجرای آتش‌بس فوری و بدون قید و شرط و تأمین حفاظت لازم از غیرنظامیان فلسطینی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته