دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
کاهش هفتگی آمار ابتلا و مرگ و میر کرونا در کشور؛

جدیدترین آمارهای کرونا، فوت ۲۶ نفر و شناسایی ۳۹۸ مبتلای جدید

جدیدترین آمارهای کرونا، فوت ۲۶ نفر و شناسایی ۳۹۸ مبتلای جدید
وزارت بهداشت اعلام کرد: در هفت روز گذشته (۱۴ تا ۲۰ آبان) ۳۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ به کرونا شناسایی شدند و ۲۶ مبتلا ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.
کد خبر : 879805

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت بهداشت، بر اساس آمار‌های جدید میزان ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در هفته گذشته نسبت به مدت مشابه آن روند کاهشی داشته به‌طوری‌که از ۱۴ تا ۲۰ آبان بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۶۵۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و ۲۹ نفر جان خود را از دست دادند.

از یکشنبه هفته گذشته تا امروز شنبه ۲۷ آبان،  بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۲۵۹ نفر آن‌ها بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۱۱۲ نفر رسید.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، طی هفت روز گذشته نیز ۲۶ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، به ۱۴۶ هزار و ۶۸۸ نفر رسید.

تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۱۰۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۳۸۱ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۱۰۳ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۵۸۵ دُز رسیده است.

به گزارش آنا، از زمان آغاز همه‌گیری کرونا تاکنون ۷ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۳۲ نفر از بیماران مبتلا، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، اما همچنان ۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۸ میلیون و ۱۹ هزار و ۲۰۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

کرونا از ابتدای اسفند ۱۳۹۸ در کشور شایع و واکسیناسیون سراسری علیه آن از ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر