دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 آبان 1402 - 19:06

اردوغان: پایان نتانیاهو نزدیک شده است/ اول اسرای فلسطینی آزاد شوند بعد اسرائیلی

اردوغان: پایان نتانیاهو نزدیک شده است  اول اسرای فلسطینی آزاد شوند بعد اسرائیلی
رئیس‌جمهور ترکیه گفت: اسرائیل یک رژیم تروریستی است و شخصی که بر آن حکومت می‌کند باعث قیام اسرائیلی‌ها علیه خودش شده و پایان دوران حکومت وی (بنیامین نتانیاهو) نزدیک شده است.
کد خبر : 879799

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گفت: اسرائیل یک رژیم تروریستی است و شخصی که بر آن حکومت می‌کند باعث قیام اسرائیلی‌ها علیه خودش شده و پایان دوران حکومت وی (بنیامین نتانیاهو) نزدیک شده است.

اردوغان گفت: در صورتی که آلمان برای میانجی‌گری جهت آزادی ۱۰ هزار اسیر فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی تلاش کند، این کشور آماده تلاش برای آزادسازی گروگان‌های «اسرائیلی» در نوار غزه است.

او افزود: اسرائیل باید اسرای فلسطینی را آزاد کند تا پس از آن، ترکیه تلاش‌هایش را برای آزادی اسرا نزد حماس به کار گیرد.

رئیس‌جمهور ترکیه که در حال بازگشت از دیدار رسمی به آلمان و در هواپیما سخن می‌گفت، تصریح کرد: لازم است ابتدا اسرای فلسطینی آزاد شوند تا حماس نیز اسرای اسرائیلی را آزاد کند.

اردوغان تأکید کرد: وقتی کشته‌ها در یک رویارویی، مسلمان باشند غرب هیچ اهمیتی به آنها نمی‌دهد. چرا غرب درباره شهادت ۱۳ هزار نفر توسط رژیم اسرائیل سکوت پیشه کرده است؟

رئیس‌جمهور ترکیه اظهار داشت: با استفاده از تخصص حدود ۲۰۰ وکیل برای پیگرد اسرائیل در زمینه جنایاتش در غزه تلاش خواهیم کرد.

اردوغان خاطرنشان کرد: اسرائیل به غزه حمله می‌کند و غیرنظامیان را با وحشی‌گری به شهادت می‌رساند که دلیل این امر، قدرت آن رژیم نیست بلکه ضعف همسایگانش است.

رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از مواضع کشورهای مسلمان درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه تأکید کرد: اقدامات اسرائیل در غزه، جنایت جنگی است.

اردوغان در پایان گفت: اولویت ما در حال حاضر، برقراری آتش‌بس است و پس از آن، برای وادار کردن رژیم اسرائیل به پرداخت بهای جنایاتش در غزه تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته