دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:

فعالیت گروه‌های جهادی قابلیت حل مشکلات درون جامعه را دارد

فعالیت گروه‌های جهادی قابلیت حل مشکلات درون جامعه را دارد
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ۸۰۰ مجموعه دانشجویی سراسر کشور در فضای دانشگاهی شناسایی شدند که در نشست دو روزه عملکرد آن‌ها بررسی شد و متوجه شدیم که فعالیت گروه‌های جهادی قابلیت حل مشکلات درون جامعه را دارد.
کد خبر : 879607

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم تجلیل از گروه‌های جهادی که امروز (شنبه، ۲۷ آبان ۱۴۰۲) در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی فرصت بروز مسیر و طراحی دین برای حرکت جامعه به سمت قله‌های ارمانی اسلام بود.

وی افزود: موضوع مشارکت دادن آحاد انسان‌ها در حرکت‌های خیر و خوب یکی از قله‌های رسیدن به اسلام بود و تعاون و مجاهدت به عنوان ۲ کلید واژه انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفت.

حجت الاسلام رستمی تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی در سال ۹۷ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مطرح کردند و آن را مختص جوانان دانستند و در آن دانشجویان را حلقه میانی جامعه دانستند؛ بنابراین یکی از جلوه‌های بروز حلقه‌های میانی همین فعالیت‌های جهادی است که امروزه در دانشگاه‌ها بین دانشجویان رواج یافته است.

 رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: اولین اتفاق در فعالیت‌های خیریه و جهادی ساخته شدن دانشجویان است؛ چرا که با طبقات مختلف جامعه در ارتباط مستقیم قرار دارند و با مشکلات و مسائل جامعه آشنا هستند و همین امر به پیدا کردن حل مسائل کشور کمک می‌کند.

وی ادامه داد: ۸۰۰ مجموعه دانشجویی سراسر کشور در فضای دانشگاهی شناسایی شدند که در نشست دو روزه عملکرد آن‌ها بررسی شد و متوجه شدیم که فعالیت گروه‌های جهادی قابلیت حل مشکلات درون جامعه را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته