دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 آبان 1402 - 19:16

حماس: مسئولیت جنایت پاکسازی نژادی در غزه برعهده بایدن است

حماس: مسئولیت جنایت پاکسازی نژادی در غزه برعهده بایدن است
جنبش حماس تاکید کرد که مسئولیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه برعهده رئیس جمهور آمریکا است.
کد خبر : 879580

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا از الجزیره، جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که آنچه در مجتمع پزشکی الشفا رخ می‌دهد نسل کشی برنامه ریزی شده است.

در این بیانیه آمده است که این جنایت در مقابل چشم و گوش جهانیان رخ می‌دهد.

جنبش حماس همچنین تاکید کرد که مسئولیت مستقیم جنایت پاکسازی نژادی که رژیم صهیونیستی در بیمارستان مرتکب می‌شود برعهده جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دولتش است.

ساعاتی پیش مدیر مجتمع پزشکی الشفا در گفت با الجزیره گفت: ما در معرض نسل کشی قرار داریم و در هر دقیقه شهید می‌دهیم. وضعیت بسیار دردناک است و چیزی به جز مرگ و اجساد وجود ندارد و رژیم صهیونیستی همچنان بیمارستان را محاصره کرده است. ما یک داروخانه بزرگ داریم اما رژیم صهیونیستی از ورود به آنجا ممانعت می‌کند.

وی تاکید کرد: نیروهای ارتش صهیونیستی در آزادی کامل در داخل بیمارستان حرکت می‌کنند و این مساله هرگونه مقاومت در داخل مجتمع پزشکی را رد می‌کند.میزان آب ‌و غذایی که رژیم صهیونیستی اجازه داد وارد بیمارستان شود تنها برای ۲۰۰نفر است،این درحالی است که تقریبا ۷۰۰۰نفر در بیمارستان حضور دارند.

مدیر بیمارستان شفا افزود: نوزادان نارس با خطر رو به رو هستند و ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا زنده بمانند. ما همچنان به دفن اجساد شهدا در مقبره‌ای که در داخل بیمارستان حفر کردیم ادامه می‌دهیم.رژیم صهیونیستی درخواست ما برای فراهم کردن سوخت و انتقال مجروحان به بیرون از بیمارستان را نادیده گرفت. مایه ننگ است که مجروحان به دلیل نبود مکانی برای درمان جان بدهند. ما به نیازهای اساسی زندگی و ایجاد راهی امن برای انتقال بیماران نیاز داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته