دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 آبان 1402 - 21:27

باقری: نقشه سیاسی امنیتی منطقه با قبل از طوفان الاقصی یکسان نخواهد شد

باقری: نقشه سیاسی امنیتی منطقه با قبل از طوفان الاقصی یکسان نخواهد شد
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: اسرائیلی‌ها می‌خواستند جنگ را به بیرون غزه بکشانند و آن را یازده سپتامبر خاورمیانه بنامند اما صرف‌نظر از همه جنایات رژیم صهیونیستی، نقشه سیاسی امنیتی منطقه دیگر منطبق با قبل از 15 مهر نخواهد شد.
کد خبر : 879494

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه با حضور در برنامه صف اول در خصوص قطعنامه شورای امنیت در خصوص جنگ علیه غزه گفت: دیشب بعد از چهل روز قطعنامه‌ای تصویب شد. مفاد اصلی آن وقفه بشردوستانه در جنگ است و از این جهت حائز اهمیت است که غربی‌ها با تمام قطعنامه‌های قبلی مخالفت می‌کردند. از این جهت یک پیروزی و یک شکست بود. پیروزی برای جبهه مقاومت و شکست برای آمریکایی‌ها. دلیل اصلی اجبار آمریکا برای عقب‌نشینی هم این بود که فضایی بود که در افکار جهانی علیه کشتار مردم غزه ایجاد شده بود.

او افزود: نکته دوم ناکامی  آمریکایی‌ها این بود که در این قطعنامه اشاره‌ای به حمله تروریستی توسط حماس نشده بود که این هم یک ناکامی بزرگ برای غربی‌ها است. بعد از چهل روز شورای امنیت توانست یک حرکتی از خودش نشان دهد. این قطعنامه هرچند که منتهی خواست مقاومت در آن لحاظ نشده اما از جهت اینکه مطالباتی که آمریکایی‌ها طلب می‌کردند، نوعی عقب‌نشینی محسوب شده و موفقیت در صحنه سیاسی برای مقاومت محسوب می‌شود.

باقری در خصوص عملیات نیروهای مقاومت گفت: اسرائیلی‌ها می‌خواستند این را به بیرون از فلسطین منتقل کنند و جنگ را به بیرون غزه بکشانند و می‌گفتند این یازده سپتامبر خاورمیانه است. دلیل اصلی آنان این بود که این عملیات نظمی که آن‌ها ساخته بودند را دچار چالش کرد. رژیم صهیونیستی قصد داشت به این بهانه این شکست را در نقشه آتی منطقه جبران کند. نقشه سیاسی امنیتی منطقه دیگر منطبق با قبل از 15 مهر نخواهد شد. یکی از نکات مهم این است که عصر بعد از 15 مهر صرف‌نظر از همه جنایات رژیم صهیونیستی، نقشه با نقشه قبل متفاوت خواهد بود.

او افزود: اینکه مردم جهان به خاطر حمایت از فلسطین بیرون می‌آیند، به این دلیل است که همه مرزهای جنایت را رژیم زیر پا گذاشته است. مردمی که انسانیت برایشان معیار است این سبوعیت را تحمل نخواهند کرد. طبق مقررات بین‌الملل بیمارستان مجروح و مصدوم مصون از تعرض هستند اما آنان بیمارستان را می‌زنند و این را مردم جهان می‌بینند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته