دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶| گلباران هنگ‌کنگ در روز هدر رفتن فرصت‌های گلزنی

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶| گلباران هنگ‌کنگ در روز هدر رفتن فرصت‌های گلزنی
تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدار خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ برابر هنگ‌کنگ به برتری پرگلی رسید.
کد خبر : 879476

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم‌های ملی فوتبال ایران و هنگ‌کنگ در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی به دیدار هم رفتند و در نهایت ایران ۴ بر صفر برنده شد.

داور: محمد نظمی نصرالدین(مالزی)

اخطار: لام هین تینگ، یوئه نام (هنگ‌کنگ) ؛ شجاع خلیل زاده (ایران)

اخراج: --------

گل‌ها: سردار آزمون (۱۳ و ۱۵)، مهدی طارمی (۸۶) و رامین رضاییان (۲+۹۰)

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، حسین کنعانی زادگان، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش (۷۵- رضا اسدی)، محمد محبی (۷۰- مهدی ترابی)، سامان قدوس (۷۰- امید ابراهیمی)، مهدی طارمی، سردار آزمون (۹۰- کریم انصاری فرد).

ترکیب هنگ‌کنگ: تسه کاوینگ، لئونگ نوک هنگ، نونز داس، وو چانگ مین (۶۴- چان)، تان چانگ لوک، مت اور، لام هین تینگ، لی انگا هوی، پون پوی هین (۶۴- شینیچی)، ماهاما اوال (۶۴- لاو چون) و یوئه تزه نام.

شاگردان امیر قلعه‌نویی بازی را هجومی آغاز کردند و در پایان دقیقه  ۱۵، از هنگ‌کنگ با دو گل سردار آزمون پیش افتادند. در ادامه فرصت‌های متعددی از سوی ملی‌پوشان کشورمان از دست رفت تا نوبت به مهدی طارمی رسید و در دقایق پایانی گل سوم ایران را وارد دروازه حریف کرد. در آخرین لحظات رامین رضاییان گل چهارم ایران را به ثمر رساند.

پیش از این دیدار، ازبکستان در خانه ترکمنستان ۳ بر یک برنده شده بود و به این ترتیب تیم ملی کشورمان با ۳ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان در صدر ایستاد و تیم‌های ترکمنستان و هنگ‌کنگ هم بدون امتیاز رتبه‌های سوم و چهارم گروه E را تسخیر کردند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته