دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 آبان 1402 - 14:01
در جلسه هیئت دولت؛

رئیس جمهور: جنایات صهیونیست‌ها در غزه افسانه حقوق بشر غرب را فرو ریخت

رئیس جمهور: جنایات صهیونیست‌ها در غزه افسانه حقوق بشر غرب را فرو ریخت
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: سکوت نهادهای بین‌المللی و حمایت آمریکا و کشورهای غربی از جنایات هولناک صهیونیست‌ها در غزه، افسانه حقوق بشر مورد ادعایی غرب را فرو ریخت .
کد خبر : 879263

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز چهارشنبه هیئت دولت با اشاره به گزارش رئیس بانک مرکزی درباره رشد اقتصادی در بخش‌های مختلف بر تلاش بیشتر دولتمردان و اقدامات تحول‌گرایانه برای ارتقای شاخص‌های رشد اقتصادی تأکید کرد.

رئیس‌جمهور معاون اول را مکلف کرد با برگزاری جلسات تخصصی راهکار‌های افزایش رشد اقتصادی در بخش صنعت و معدن و خدمات را بررسی و ارائه کند.

رئیسی قانون‌گرایی، پیگیری حقوق مردم و مبارزه با فساد را ازجمله اصول اساسی دولت برشمرد و با ضروری دانستن استمرار کنترل و نظارت از سوی دستگاه‌های نظارتی در تداوم اعتماد به دستگاه‌های اداری و اجرایی بر این نکته نیز تأکید کرد که اعمال این نظارت‌ها به‌گونه‌ای نباشد که منجر به تضعیف روحیه جسارت و شجاعت مدیران شود.

رئیس‌جمهور با تبریک هفته «کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار»، به رشد ۱۱ درصدی چاپ و ۵۷ درصدی فروش کتاب در دولت مردمی اشاره کرد و با قدردانی از اهتمام دست‌اندرکاران این حوزه به ترویج و نشر کتاب و کتاب‌خوانی بر ضرورت تقویت کتابخانه‌های محلی، شهری و استانی تأکید کرد.

رئیسی نقش هنر و قالب‌های هنری نظیر کتاب، فیلم، تئاتر و مستندسازی در به تصویر کشیدن صحنه‌های سفید و نورانی مقاومت فلسطین و چهره کریه و ظلمانی جنایتکاران صهیونیستی و حامیان آن‌ها را بسیار مؤثر دانست و تصریح کرد: سکوت نهاد‌های بین‌المللی و حمایت آمریکا و کشور‌های غربی از جنایات هولناک صهیونیست‌ها در غزه، افسانه حقوق بشر مورد ادعایی غرب را فروریخت و یقیناً خون‌های به‌ناحق ریخته شدن مردم مظلوم فلسطین زمینه‌ساز نظم عادلانه جهانی و از بین رفتن نظام ظالمانه فعلی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته