دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نمایش «لوپتو» در «ویتوریو ونتو»/ انیمیشنی که از کرمان به ایتالیا رسید

نمایش «لوپتو» در «ویتوریو ونتو»  انیمیشنی که از کرمان به ایتالیا رسید
انیمیشن سینمایی «لوپتو» همزمان با اکران آنلاین در ایران، راهی سیزدهمین دوره جشنواره «ویتوریو ونتو» ایتالیا شد.
کد خبر : 879212

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، انیمیشن بلند سینمایی «لوپتو» به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی، در بخش رقابتی سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان «ویتوریو ونتو» در ایتالیا به نمایش درمی‌آید.

این انیمشن سینمایی محصول مرکز انیمیشن سوره است که پس از اکران موفق در سینماها، از روز دوشنبه ۲۲ آبان اکران آنلاین خود را در پلتفرم شاد آغاز کرده است.

«لوپتو» با تکنیک سه بعدی در استودیو فراسوی ابعاد، توسط هنرمندان کرمانی تولید شده است. این انیمیشن توانسته جایزه‌ ویژه‌ دبیر در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و پروانه‌ی زرین برای بهترین دستاورد فنی و هنری – بخش بین‌الملل را بدست آورد و به دهمین جشنواره‌ یونیورسال کیدز استانبول نیز راه یابد.

جشنواره «ویتوریو ونتو» از ۱۳ نوامبر تا ۱۱ دسامبر برابر با ۲۲ آبان ماه تا ۲۰ آذرماه سال جاری در شهر ایتالیا در حال برگزاری است.

هدف این جشنواره این است که بتواند هم انتظارات جمعیت جوان و هم انتظارات تماشاگران بزرگسال را برآورده کند تا بتواند عموم مردم را در برابر سینمای باکیفیت قرار دهد. این جشنواره با برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف جوانان و نوجوانان را با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا آشنا می‌کند.

پخش بین‌الملل این انیمیشن سینمایی بر عهده مرکز بین‌الملل سوره است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته