دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 آبان 1402 - 09:24

میزبانی مسابقات تنیس تور جهانی جوانان برای اولین بار به ایران سپرده شد

میزبانی مسابقات تنیس تور جهانی جوانان برای اولین بار به ایران سپرده شد
رئیس فدراسیون تنیس ایران از میزبانی کشورمان در برگزاری مسابقات J۲۰۰ خبر داد و گفت: برای نخستین بار در تاریخ ورزش تنیس، این مسابقات به میزبانی کشورمان برگزار می‌شود.
کد خبر : 879160

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، داود عزیزی با اعلام خبر موافقت فدراسیون جهانی تنیس در برگزاری مسابقات تور جهانی جوانان گفت: خوشبختانه پس از پیگیر‌های متعدد از سوی فدراسیون تنیس کشورمان، فدراسیون جهانی تنیس با میزبانی ایران در برگزاری مسابقات J۲۰۰ (سطح ۲ جهانی) موافقت کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ارتقا سطح مسابقات بین‌المللی برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود به همین دلیل طی چند سال اخیر تمام تلاش فدراسیون را برای رسیدن به این هدف به کار گرفتیم و پس از برگزاری مسابقات J ۱۰۰ در تهران این بار به دنبال برگزاری این رویداد در سطح بالاتر بودیم که خوشبختانه این اتفاق با پیگیری‌های متعدد به سرانجام رسید.

عزیزی یادآور شد: در زمان حضورم در اجلاس جهانی مکزیک رایزانی‌ها برای ارتقا سطح کیفی مسابقات را آغاز کردیم و خوشبختانه در طی این مدت پس از تعاملات و پیگیری‌های مستمر، فدراسیون جهانی با درخواست فدراسیون موافقت کرد تا در سال ۲۰۲۴ فدراسیون ایران میزبان یک هفته مسابقات ارزشمند J۲۰۰، دو هفته J۱۰۰، سه هفته J۶۰ و چهار هفته J۳۰ باشد.

عزیزی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از اصلی‌ترین اهداف ما افزایش سطح ارتقا بازیکنان ایرانی است به همین دلیل تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا با رضایت فدراسیون جهانی این فرصت را در اختیار بازیکنان ایرانی قرار دهیم تا با کمترین هزینه، شانس حضور در بالاترین سطح مسابقات را پیدا کنند.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با افزایش تعداد مسابقات بین المللی در بخش جوانان و بزرگسالان شاهد اتفاقات خوبی در این رشته هستیم و امیدوارم با پیروزی تیم دیویس کاپ ایران در مقابل استونی، موفقیت‌های تنیس تداوم بیشتری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در ایمیل ارسالی از فدراسیون جهانی عنوان شد ایران به عنوان نخستین کشور در غرب آسیا این مسابقات را میزبانی خواهد کرد و امیدوارم در برگزاری این رویداد میزبان شایسته‌ای باشیم. به این ترتیب تنیس ایران همچون سال گذشته به تنهایی میزبان بیشترین توریست ورزشی خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته