دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 آبان 1402 - 00:12
عمویی در گفت‌وگو با آنا:

قوانین انتخابات تغییری نکرده است

قوانین انتخابات تغییری نکرده است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون قواعد و قوانین انتخاباتی در مجلس تغییری نکرده است.
کد خبر : 879095

به گزارش خبرنگار سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ابوالفضل عمویی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی درباره تغییر قواعد و قوانین انتخاباتی در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی گفت: خیر، تا کنون قانون تغییر نکرده و  قانون فعلی در جریان است.

وی با اشاره به فعال شدن فضای انتخاباتی کشور و گروه‌های سیاسی فعال افزود: در حال حاضر جلسات فکری در مجامع در حال برگزاری است، نامزد‌ها  در حال مطرح کردن خودشان هستند در مراحل ابتدایی هستند.

عمویی با اشاره به اینکه با توجه به قانون انتخابات، در شرایط فعلی اولین وظیفه زمینه سازی برای فعال کردن مشارکت پرشورتر مردم نسبت به سال‌های گذشته است، گفت: امنیت انتخابات باید با سلامت و رقابت سالم همراه باشد تا بتوانیم  گام‌های موثری در جهت منافع مردم برداریم.

عمویی گفت: پیش‌بینی می‌کنم که در انتخابات آتی مشارکت مردم در سطح مطلوبی باشد، اما وظیفه احزاب و گروه‌های سیاسی برای افزایش مشارکت عموم مردم در انتخابات کاملا مشخص است.

وی افزود: گروه‌های سیاسی وظیفه دارند برای پیشبرد جامعه به سمت فضای انتخابات دستور کار‌ها و برنامه‌های خود را ارائه دهند و افرادی که متناسب با این برنامه‌ها هستند  به جامعه معرفی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر برنامه نمایندگان مشخص باشد، مردم می‌توانند برای حضور در انتخابات قانع شده و بدانند که رای آن‌ها در ادامه حرکت کشور به سمت توسعه و بهبود شرایط موثر خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته