دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رستمی: مقام معظم رهبری در اندیشه‌های قرآنی صاحب‌نظر و نوآور هستند

رستمی: مقام معظم رهبری در اندیشه‌های قرآنی صاحب‌نظر و نوآور هستند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مقام معظم رهبری به عنوان یک شخصیت عالم، محقق و اهل تأمل در قرآن در اندیشه‌های قرآنی صاحب‌نظر و نوآور هستند.
کد خبر : 879068

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی مقام معظم رهبری که در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: از دانشگاه آزاد اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه به دلیل اهتمامی که در برگزاری این کنگره ارزشمند و انتخاب این موضوع فاخر داشتند، قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه موضوعی که برای این کنگره انتخاب شد، از نظر زمانی دیرهنگام، اما از نظر موضوعی بسیار مهم است، اظهار کرد: ما به اندیشه های قرآنی مقام معظم رهبری به عنوان یک شخصیت عالم، محقق و اهل تأمل در قرآن که در اندیشه های قرآنی صاحب نظر و نوآور هستند، نیاز داریم. ایشان شخصیتی هستند که سالهای متمادی را به کاوش، تأمل و استخراج در قرآن پرداخته اند. 

رستمی با بیان اینکه اولین آثاری که در زمینه قرآنی از مقام معظم رهبری مدون شد، در سال 1353 بود، افزود: قطعاً قبل از این تاریخ نیز ایشان در فضای قرآنی فعال بودند. مقام معظم رهبری شخصیتی هستند که نیم قرن در زمینه  تأمل در قرآن و توجه به قرآن فعالیت داشتند. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه قرآن یک مجموعه جامع و پاسخگو به نیازهای بشر است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری همواره در طی سالیان متمادی برای صحنه آوردن قرآن با استفاده از شیوه های مختلف تلاش کرده اند. مبارزات اجتماعی و سیاسی و مدیریت عالی جهان اسلام توسط ایشان در راستای توجه به تعالیم قرآن بوده است. 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، قرآن را یک مجموعه نظام مند، پاسخگو و دارای محتوای بی نیاز از غیر می بینند، گفت: همواره  تلاش مقام معظم رهبری را برای به عرصه درآوردن قرآن در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی و... به صورت معنادار و پر رنگ مشاهده می کنیم. 

رستمی با اشاره به اینکه قرآن یک کتاب دارای طرح و برنامه هدایت جوامع بشری است، تصریح کرد: اهل بیت (ع) که نگاهبانان دین و مبینان قرآن بودند، تلاش کردند که اجازه روایت تحریف شده از قرآن را ندهند و مسیری که اهل بیت (ع) پیش پای علمای اسلام قرار دادند، منجر به بروز یکی از جلوه های علمی قرآنی که انقلاب اسلامی است، شد. 

مقام معظم رهبری در اندیشه های قرآنی صاحب نظر و نوآور هستند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری رویکرد ویژه ای به تفسیر اجتماعی، سیاسی و جهت گیری هدایتی و تربیتی قرآن دارند. 

وی در ادامه با تأکید بر اهمیت توجه به مواجهه با قرآن در تمام ابعاد، اظهار کرد: امروز قرآن سوزی به یک نماد برای یک حرکت گسترده در بدنه نظام استکباری تبدیل شده است. قرآن کتابی است که هرگز با تفکر استبکاری نظام های سلطه و تحت سلطه سازگار نیست. قرآن سوزی نمادی از عداوت و دشمنی است و در مقابل، انقلاب اسلامی و نظام اسلامی تجلی عینی تلاش مسلمانان برای پیاده کردن قرآن است. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: تفکر اسلامی اجازه نمی دهد یک ملت توانایی هایش سرکوب شده و دیگران بر او مسلط شود. همچنین فرهنگ شهادت، یکی از عالی ترین آموزه های قرآن است. ملت اگر معنای شهادت را فهمید، آن وقت می تواند بدون دغدغه و با استقلال زندگی کند. امید به آینده و امید به تحقق روزهای عالی حاکمیت ارزشهای الهی و انسانی در عالم جزء فرمایشات مقام معظم رهبری است. 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که نگاه قرآنی عمیق و راسخ به آینده مقام معظم رهبری و اندیشه های بلند ایشان در مجامع علمی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته