دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
بهمن عبدی در گفت‌وگو با آنا خبرداد؛

تاکید بر «جوان‌گرایی» در معرفی مدیران و دبیران ستادی جشنواره هنر‌های تجسمی فجر

تاکید بر «جوان‌گرایی» در معرفی مدیران و دبیران ستادی جشنواره هنر‌های تجسمی فجر
عضو شورای سیاست‌گذاری و دبیر بخش کارتون و کاریکاتور شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، یکی از سیاست‌های این دوره از جشنواره را جوان‌گرایی به‌ویژه در بدنه مدیران و دبیران ستادی جشنواره عنوان کرد.
کد خبر : 878977

بهمن عبدی، هنرمند کارتونیست و گرافیست ایرانی که عضو شورای سیاست‌گذاری شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر و دبیر بخش کارتون و کاریکاتور این رویداد هنری است، در گفت‌وگو با خبرنگارفرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا عنوان کرد: به یاد دارم که در دوره‌های گذشته، دیوار بین‌رشته‌ای را از جشنواره هنر‌های تجسمی فجر برداشته بودند، اما اکنون شیوه برگزاری جشنواره نسبت به گذشته تفاوت‌های بسیاری پیدا کرده است و برای مثال، دیگر دیوار پیشین میان رشته‌ها وجود ندارد و بخش‌های هنری مستقل شده‌اند.

وی در ادامه افزود: در این دوره، مجموعه بخش‌هایی به ساختار جشنواره اضافه شده است و کمیت افراد برگزیده، هنرمندان صاحب‌نام و شکل برپایی نمایشگاه، نسبت به قبل تفاوت پیدا کرده است. همچنین برخی بخش‌های جنبی هم به ساختار این دوره از جشنواره افزوده شده که ازجمله آن‌ها می‌توان به طراحی محصول، ناشران کتاب‌های تجسمی و... اشاره کرد.

عبدی با اشاره به افزایش انگیزه هنرمندان تجسمی برای حضور در جشنواره‌ها و رویداد‌های هنری به‌ویژه جشنواره هنر‌های تجسمی فجر نسبت به گذشته گفت: میزان حضور جوان‌تر‌ها در دوره‌های پیشین کمتر بود، اما اکنون شرایط تغییر کرده است و بسیاری از جوان‌ها برای حضور در جشنواره‌ها و رویداد‌های هنری انگیزه یافته‌اند. از سوی دیگر، دبیران این دوره هم به استثنای دبیران چند بخش، جملگی از میان هنرمندان جوان انتخاب شده‌اند.

عضو شورای سیاست‌گذاری شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، ضمن بیان اینکه تاکنون جلسات شورای سیاست‌گذاری برگزار شده و به زودی جلسه شورای دبیران نیز برپا خواهد شد، گفت: بدون شک برگزاری چنین جلساتی کمک می‌کند تا از طریق تبادل دانش و اطلاعات، ایده‌های پخته‌تری برای برگزاری هرچه شایسته‌تر جشنواره ارائه می‌شود. خوشبختانه آقای عبدالحسینی، دبیرکل جشنواره شانزدهم برنامه مفصلی را برای این دوره از جشنواره پیش‌بینی کرده‌اند که به امید خدا و با کمک مدیرکل هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که بسیار هم علاقه‌مند و پرانرژی هستند، کار‌ها به خوبی پیش خواهد رفت.

عبدی درپاسخ به این پرسش که آیا ایده‌ها و نحوه برپایی بخش کارتون و کاریکاتور که خود دبیری آن را برعهده دارد، مشخص شده است یا خیر، گفت: مترصد تشکیل جلسات تخصصی این بخش هستیم و به یاری خدا با تشکیل جلسات، جزئیات مربوط به بخش کارتون و کاریکاتور مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته