دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
وزیر ارشاد خبرداد:

موافقت وزیر صمت برای عرضه تعدادی خودرو به عنوان کتابخانه سیار+ فیلم

موافقت وزیر صمت برای عرضه تعدادی خودرو به عنوان کتابخانه سیار+ فیلم
وزیر ارشاد در دبیرستان فرهنگ گفت: وزیر صمت با این پیشنهاد که تعدادی خودرو به‌عنوان کتابخانه سیار هم داشته باشیم، موافقت کردند.
کد خبر : 878923

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم آغاز هفته کتاب در مدرسه دخترانه فرهنگ در جمع خبرنگاران گفت:‌ ما خوشحال هستیم که امسال با ابتکار دوستان خوبمان توانستیم هفته کتاب را در قالب زنگ کتاب و کتابخوانی در مدرسه شروع کنیم. به هرحال جامعه دانش‌آموزی ما با بیش از 16 میلیون دانش آموزی که امروز در کشور مشغول تحصیل هستند، بزرگترین سرمایه فرهنگی جامعه ما هستند و اگر ما جامعه هدف خودمان را در گسترش کتاب و کتاب‌خوانی اولویت‌بندی کنیم، اولویت اول بچه‌ها هستند، هرچقدر بچه‌ها با کتاب خواندن خو بگیرند، حتما فردا پدران و مادران و مسئولان خوبی در کشور خواهند شد.

وی ادامه داد:‌ هرچقدر از کتاب و کتابخوانی فاصله داشته باشند، اثرات نامطلوب خودش را در آینده کشور به جا خواهد گذاشت، به همین دلیل امسال بنا براین است که به مدارس برویم ابتدای سال همکاران ما در کانون پرورش فکری سه میلیون کتاب را به کتابخانه‌های مدارس فرستادند. الان با عزیزانمان صحبت کردیم که حتی در کلاس‌های درسی نیز ما کتاب‌های مورد نیاز بچه‌ها را قرار دهیم.
بنای دولت بر توسعه شبکه کتابخانه‌های سیار است

وزیر ارشاد افزود: در نمایشگاه کتاب امسال آقای رئیس جمهور این تاکید را داشتند که ما کتاب‌خانه‌ها را صرفا در مکان‌های خاصی در شهر قرار ندهیم که برای عده مخاطب حرفه‌ای در دسترس باشد‌، بلکه باید بتوانیم کتابخانه‌ها را گسترش دهیم. در این راستا من از وزیر صمت تشکر می‌کنم که موافقت کردند ما تعدادی خودرو به عنوان کتابخانه سیار هم داشته باشیم. این کتابخانه‌های سیار در آغاز 25 خوردو بود که اکنون این آما رار دوبرابر کرده‌ایم و با این کاری که دولت انجام می‌دهد، تلاش می‌کنیم، ظرف دو سال آینده برای مناطق محروم و روستاها بتوانیم تا 500 کتابخانه سیار را که شامل کامیون و مینی بوس و سایر خودروهایی است که امکان تجهیز آن هست، فراهم کنیم و به همه مناطق عشایری و روستایی آن عدالت فرهنگی که گفتیم از طریق کتابخانه سیار پیش ببریم.

بر اساس این گزارش، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز سه‌شنبه در آیین نواختن زنگ کتاب در دبیرستان دخترانه فرهنگ محله یوسف آباد گفت: اینکه این مدرسه را برای نواختن زنگ فرهنگ انتخاب کردیم هم نامی این مدرسه با رسالت وزارتخانه ما است.

محمدمهدی اسماعیلی در ادامه با اشاره به ارائه گزارش دانش آموزان از فعالیت های پیرامون کتاب گفت: از دانش آموزان فعال در این زمینه تشکر می‌کنم.

وزیر فرهنگ تاکید کرد: من افتخار می‌کنم که در دانشگاه تهران مشغول به امر تدریس هستم و امروز هم در چهره شما آینده سازان درخشان ایران را مشاهده می‌کنم.

انتهای پیام/

ارسال نظر