دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
22 آبان 1402 - 17:50

آثار فشار جنگ غزه بر بودجه عمومی اسرائیل نمایان شد

آثار فشار جنگ غزه بر بودجه عمومی اسرائیل نمایان شد
بلومبرگ گزارش داد که جنگ برای رژیم موقت اسرائیل بیش از آنچه در ابتدا انتظار می‌رفت هزینه‌بر شده است و بر امور مالی عمومی فشار وارد می‌کند.
کد خبر : 878870

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که جنگ غزه برای «اسرائیل» بیش از آنچه در ابتدا پیش‌بینی می‌شد هزینه‌بر است.

این آژانس خاطرنشان کرد که جنگی که رژیم موقت اسرائیل علیه حماس به راه انداخته است برای اقتصاد «حدود ۲۶۰ میلیون دلار در روز» هزینه دارد. در همین حال پرداخت پول به مدارس مذهبی افراطی و سایر اهداف مورد حمایت راست‌گرایان در ائتلاف حاکم، منجر به افزایش فشار بر بنیامین نتانیاهو است.

این مسئله همچنین نشان داد که جنگ برای رژیم موقت اسرائیل بیش از آنچه در ابتدا انتظار می‌رفت هزینه‌بر شده است و بر امور مالی عمومی فشار وارد می‌کند.

بر اساس آنچه این آژانس گفت: «برنامه هزینه‌های اسرائیل شامل به‌اصطلاح بودجه ائتلاف یا مخارج اختیاری است که به پنج حزبی که دولت نتانیاهو را تشکیل می‌دهند، اختصاص می‌یابد.»

بلومبرگ خاطرنشان کرد که "یک ردیف بودجه ۱۴ میلیارد شِکل (۳.۶ میلیارد دلار) در ماه مه گذشته تصویب شد و به مدارس دینی اختصاص خواهد یافت" و توضیح داد که "سایر پروژه‌های مورد حمایت رژیم، شامل توسعه شهرک‌سازی در کرانه باختری اشغالی است. "

به گزارش بلومبرگ، تخصیص ویژه بخش کوچکی از کل بودجه برای دوره ۲۰۲۳-۲۰۲۴ را نشان می‌دهد و در زمانی که اسرائیل با بدترین جنگ نیم قرن اخیر خود مواجه است، این امر به نشانه‌ای از اولویت‌های رقابتی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته