دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
نائب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران مطرح کرد؛

لیپوساکشن و بیشترین آمار مرگ

لیپوساکشن و بیشترین آمار مرگ
نائب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: لیپوساکشن بیشترین آمار مرگ و میر را در جراحی‌های زیبایی دارد.
کد خبر : 878825

 به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ نائب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و استاد دانشگاه گفت: باید به عموم مردم اگاهی بدهیم که جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی تنها کسانی هستند که به صورت قانونی میتوانند انواع جراحی لیپوساکشن و لیپوماتیک را انجام دهند، چرا که در طول دوره سه ساله این آموزش هارا دیده‌اند و هر کسی نمیتواند بدون داشتن مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک این اعمال را انجام دهد.

 سید نجات حسینی بیان کرد: متاسفانه اخیراً مشاهده شده است که برخی افراد غیر فوق تخصص و برخی تکنسین‌ها و به وسیله تبلیغات فریبنده و عکس‌های برهنه و پیشنهاد قیمت پایین، انواع عمل لیپوساکشن و ... را با همکاری مراکز جراحی انجام میدهند که به دلیل اینکه در این حوزه آموزش و دوره لازم را ندیده‌اند، بیمار دچار عوارض مختلف شدید و حتی منجر به مرگ فرد شده است.

 وی ادامه داد: برخی افراد غیر فوق تخصص که با اصول علمی لیپوساکشن آشنا نیستند، این عمل‌های مهم را حتی در مطب‌ها یا مکان‌های زیرزمینی بدون امکانات انجام میدهند که به گون‌های بازی باسلامت و جان مردم است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی متذکر شد: ازجمله مهمترین عوارضی که طی انجام عمل لیپوساکشن توسط فرد غیر فوق تخصص انجام شده گزارش شده میتوان به بروز نکروز، آمبولی چربی، آمبولی لخته خون، کم خونی، صدمه احشا داخل شکمی، عفونت و آبسه محل تزریق چربی، اغما رفتن و حتی در برخی موارد فوت بیمار را اشاره کرد.

نجات حسینی مطرح کرد: علت بروز عوارض عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص را در اغلب موارد میتوان ساعات طولانی بیهوشی، صدمه به کبد، طحال، احشا شکمی و کشیدن چربی بیش از حد در یک مرحله اشاره کرد.

نائب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عنوان کرد: متاسفانه در شهریورامسال ۳ مورد فوتی به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص و چهار مورد نیز در تیر و خرداد امسال گزارش شده است. 

وی افزود: حدود ۱۴ بیمار در طی یک سال نیز به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص، دچار پارگی داخل احشاءای شده‌اند که میتواند بسیار مشکل ساز باشد. 

 حسینی در پایان گفت: متاسفانه مثلث، دلال -بلاگر و تکنسین و مراکز جراحی متخلف عامل گسترش اعمال جراحی زیبایی بی رویه و لیپوساکشن‌های غیر ضروری است؛ لذا توصیه ما به همه مردم این است که با امکانات فراوانی که در کشور داریم انجام این اعمال توسط افراد فوق تخصص صورت گیرد و مردم شریف از طریق سایت نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک از انتخاب درست پزشک معالج خود مطمئن شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته