دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئيس سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی در پاسخ به آنا؛

جمع‌آوری کتاب‌های کمک آموزشی مورد نیاز مناطق محروم در «پویش رستا»+ فیلم

جمع‌آوری کتاب‌های کمک آموزشی مورد نیاز مناطق محروم در «پویش رستا»+ فیلم
رئيس سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی گفت: درپویش رستا بنا داریم کتاب‌های کمک آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان پشت کنکوری را در مناطق کم برخوردار تأمین کنیم.
کد خبر : 878790

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، حامد علی‌اکبرزاده رئيس سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی در پاسخ به سوال خبرنگار آنا درباره پویش رستا و اهدای کتاب به مناطق کم برخوردار گفت: عمده نیاز مناطق محروم ما مربوط به کتاب‌های کمک آموزشی است. ما تصور می‌کنیم کتاب‌هایی که بافت فرهنگی دارند برای مردم جذاب هستند اما اینطور نیست.

وی با بیان اینکه نمود کم برخورداری و محرومیت بیشتر زمان کنکور مشخص می‌شود، گفت: تأکید ما از راه‌اندازی پویش رستا برای استفاده دانش آموزانی بود که دوران کنکور را می‌گذرانند و نیاز به کمک آموزشی دارند. بنابراین ما نیاز به دانش آموزانی داریم که کنکور داده‌اند و دیگر نیاز به کتاب‌های کمک آموزشی‌شان ندارند، از این رو تحت جهاد دانشگاهی میتوانیم این کتابها را جمع آوری و به مناطق محروم برسانیم.

علی اکبرزاده یادآور شد: طرح آزمایشی رستا دو سال پیش در خوزستان اجرا شد، سال گذشته تصمیم داشتیم در سیستان و بلوچستان طرح را اجرا کنیم که به دلائلی موفق نشدیم. در نهایت امیدواریم جهاد دانشگاهی مجرایی باشد برای بچه‌های درس‌خوانی که نیاز به کتاب کمک آموزشی دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته