دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

مدیر مسئول پایگاه خبری نگرش نیوز تبرئه شد

مدیر مسئول پایگاه خبری نگرش نیوز تبرئه شد
اعضای هیأت منصفه دادگاه‌های سیاسی و مطبوعاتی مدیر مسئولان پایگاه خبری نگرش نیوز و پارسینه را مجرم ندانستند اما مدیر مسئول پایگاه خبری و تحلیلی خطوط را مجرم دانستند.
کد خبر : 878786

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اکبر نصراللهی سخنگوی هیأت منصفه گفت: حامد موسوی فرد مدیر مسئول پایگاه خبری نگرش‌نیوز بعد از دفاع متهم و شور هیأت منصفه از اتهام نشر اکاذیب و مطالب خلاف واقع موضوع شکایت آقای امین ابراهیمی مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان، مجدد تبرئه شد.

سخنگوی هیأت منصفه افزود: پرونده اتهام‌های مدیر مسئول نگرش نیوز، پس از آنکه شعبه ۵۱ دیوان عالی کشور رأی قبلی شعبه سوم دادگاه کیفری یک تهران را به علت نقص مدارک و تحقیقات عودت داده بود، امروز مجدد در شعبه ۳ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کاشانکی بررسی شد.

در جلسه امروز دادگاه همچنین پرونده خانم فریماه‌شیخ الاسلامی کندلوس مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی پارسینه به اتهام نشر اکاذیب و مطالب خلاف واقع در مورد بازنشر توییت آقای عبدالرضا داوری موضوع شکایت مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در شعبه ۳ بررسی شد که هیأت منصفه ایشان را نیز مجرم ندانسته است.

در جلسه امروز همچنین شکایت آقای حسنعلی حق شناس گرگانی علیه خانم فاطمه جمشیدیان مدیر مسئول پایگاه خبری تحریریه خطوط به اتهام «نشراکاذیب و مطالب خلاف واقع» در شعبه نهم به ریاست قاضی کریمی برگزار و اعضای هیأت منصفه بعد از استماع دفاعیات متهم و وکیل وی و همچنین اظهارات صاحب امتیاز خطوط به عنوان مطلع، او را مجرم شناختند و مستحق تخفیف ندانستند.

در مطلب منتشر شده در پایگاه خبری تحلیلی خطوط در مورد شاکی از عبارت «فساد آکنده» و «رهبری باند تخلفات» نام برده شد که قاضی وریمی از متهمه و وکیل وی خواست مدارک معتبر در این زمینه را ارائه کنند.

وکیل متهمه در دفاعیات با تاکید بر اینکه موکله قصد اضرار به غیر و تشویش اذهان را نداشته است، درخواست صدور حکم بر برائت کرده است.

سخنگوی هیأت منصفه در پایان یادآوری کرد: دادگاه شعبات ۳ و ۹ متعاقباً رأی خود را صادر خواهند کرد و موارد اعلامی نظر هیأت منصفه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته