دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفت‌وگو با آنا مطرح شد؛

خبر خوش رئیس سازمان عقیدتی ارتش برای سربازان حافظ کل قرآن+ فیلم

خبر خوش رئیس سازمان عقیدتی ارتش برای سربازان حافظ کل قرآن+ فیلم
رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران از امتیازات ویژه در نظر گرفته‌شده برای سربازان حافظ کل قرآن که در ارتش خدمت می‌کنند، خبر داد.
کد خبر : 878780

حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی و امنیتی خبرگزاری علم و فناوری آنا با اشاره به طرح‌های تشویقی تعریف شده در ارتش برای سربازان حافظ کل قرآن اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران برای همه اقشار و خانواده‌ها برنامه‌های ویژه‌ای را در حوزه قرآنی در نظر دارد که در این بخش توجه ویژه‌ای به سربازان وظیفه که بخش قابل توجهی از ارتش را تشکیل می‌دهند، شده است.

وی ادامه داد: انسان برای موفقیت در هر کاری نیاز به انگیزه دارد که اگر این انگیزه قابل توجه باشد انسان با شتاب بیشتری برای رسیدن به آن اهداف گام بر خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین اهداف ارتش ساختن جوانان قرانی است؛ چراکه بر این باوریم انسان قرآنی فردی معنوی و الهی است که می‌تواند برای خود، خانواده، جامعه و بشریت مفید فایده باشد.

محمدحسنی بیان کرد: برای رسیدن به یک انسان الهی راهی جز قرآن نیست که اگر بود خداوند کتاب دیگری را به پیامبر معرفی می‌کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد گرایش قابل توجه قرآنی در جوانان نیازمند وعده‌های انگیزشی بوده است، گفت: برابر تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری، اگر در ارتش جمهور اسلامی ایران سرباز وظیفه‌ای حافظ کل قرآن شود یک درجه بالاتر از درجه سازمانی به او اهدا شده و وی می‌تواند محل خدمت خود را مشخص کند و نهایتاً از دو ماه مرخصی تشویقی علاوه بر مرخصی استحقاقی بهره مند شود.

رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر این نکته تأکید کرد که برخی از نیروهای وظیفه آنقدر ایمانشان بالاست و عاشق قرآن هستند که به این موارد تشویقی کاری ندارند و می‌خواهند که با قرآن مأنوس شوند اما بااین‌وجود موارد تشویقی در نظر گرفته‌شده برای این دست از افراد نیز به‌صورت خودبه‌خود انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته