دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سردار رادان با وزیر کشور عراق دیدار کرد

سردار رادان با وزیر کشور عراق دیدار کرد
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به بغداد سفر کرده است با «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر : 878734

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار احمدرضا رادان فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به بغداد سفر کرده است با «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار که در ساختمان وزارت کشور عراق برگزار شد، همکاری‌های دو کشور در زمینه امنیت، امور انتظامی و پلیسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

احمدرضا رادان فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری شکوهمند راهپیمایی اربعین حسینی (ع) گفت: ما از دولت و مردم عراق به دلیل میزبانی شایسته از زائران اربعین حسینی تشکر می‌کنیم؛ همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از دولت و مردم عراق تشکر و قدردانی کردند.

وی ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های امنیتی و پلیسی دو کشور در زمینه تأمین امنیت و تسهیل ورود و خروج و ارائه خدمات به زائران پیاده روی اربعین حسینی در سال‌های آینده ادامه یابد.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق نیز با اشاره به اینکه یادداشت تفاهمی بین دو کشور در حال اجرا است، ابراز امیدواری کرد که در سفر فرمانده کل انتظامی ایران به عراق همکاری‌ها و هماهنگی‌های دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها و مبارزه با تروریسم و کنترل مرزها تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی بین وزارتخانه‌های کشور ایران و عراق در همه زمینه‌ها وجود دارد، افزود: سفر فرمانده کل انتظامی ایران به عراق موجب همکاری‌های دو کشور در حوزه اطلاعاتی و برنامه ریزی‌های جدید برای آینده خواهد شد.

پس از این دیدار سردار رادان در مشایعت وزیر کشور عراق از دانشکده پلیس و پلیس فدرال این کشور بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با مسئولان این نهادها در جریان چگونگی فعالیت آنها قرار گرفت.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه بنا به دعوت وزیر کشور عراق وارد بغداد شد و در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی بغداد مورد استقبال سپهبد «عادل الخالدی» معاون اول وزیر کشور عراق در امور پلیس قرار گرفت.

معاون اول وزیر کشور عراق در امور پلیس در مراسم استقبال از سردار رادان ابراز امیدواری کرد که توسعه همکاری دو کشور به ویژه در زمینه امنیت، امور انتظامی و پلیسی گسترش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته