دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

امکان ثبت‌نام معلمان و مربیان در جایزه معلم تا پایان آذر فراهم است

امکان ثبت‌نام معلمان و مربیان در جایزه معلم تا پایان آذر فراهم است
دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه معلم از امکان ثبت‌نام معلمان و مربیان تا پایان ماه آذر امسال، خبر داد و گفت: افرادی می‌توانند در این جایزه نامزد شوند که در کسوت معلمی و مربیگری فعالیت و با کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال سروکار دارند.
کد خبر : 878644

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری آنا، محمد آزین روز یکشنبه درباره روند برگزاری جایزه معلم، ضمن معرفی اعضای شورای سیاست‌گذاری این جایزه اظهار داشت: با انتشار فراخوان این جایزه، امکان نامزد شدن معلمان در پایگاه اینترنتی مربوطه فراهم می‌شود و فرهنگیان مشمول تا پایان آذرماه فرصت ثبت‌نام دارند.

وی پنج معیار ارزیابی را شامل شایستگی‌های فردی و حرفه‌ای، اثرگذاری و نوآوری در حل مسئله، اثرگذاری معلم بر زندگی دانش آموزان، اثرگذاری معلم بر جامعه محلی و معیار ظرفیت معلم برای تبدیل شدن به سفیر و نماینده جامعه معلمان کشور دانست.

دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه معلم، تیم ارزیابی را ترکیبی از ارزیابانی حرفه‌ای و تخصصی آموزش‌وپرورش، روانشناسان، کارآفرینان، هنرمندان و معلمان برشمرد و گفت: گستره جایزه معلم محدود به ایران نیست و معلمان کشور‌های دیگر مسلمان نیز می‌توانند در این جایزه شرکت داشته باشند.

آزین با یادآوری اینکه اختتامیه این جشنواره اواخر بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود، از فرهنگیان کشور خواست تا مشارکت خوبی در این جایزه داشته باشند.

وی یکی از اهداف برگزاری این جشنواره را شناسایی معلمان موفق و نمونه در مناطق روستایی و عشایری دانست و افزود: جایزه معلمی یک جایزه مردمی است و بنیاد تعلیم و تربیت برهان در کنار آموزش‌وپرورش تلاش دارد اقدامات اجتماعی را برای معلمان انجام دهد. این جایزه یک جایزه وقف پایه است تا خیرین نیز در این جایزه پای‌کار بیایند و مقام تعلیم و تربیت اسلامی را در جامعه اسلامی گسترش دهیم.

 جایزه معلم عنوان جایزه‌ای است که به‌طور سالانه از طرف بنیاد عام‌المنفعه و مردمی برهان و حامیان این جایزه به برگزیدگان اهدا می‌شود. هدف از اهدای جایزه معلم، تکریم مقام والای معلم اعلام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر