دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در دومین رویداد ملی مشق امید؛

بهترین رتبه داوری به مطلوب‌ترین دفاع از پروپوزال تعلق می‌گیرد

بهترین رتبه داوری به مطلوب‌ترین دفاع از پروپوزال تعلق می‌گیرد
مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: افراد در دومین رویداد ملی مشق امید بهترین دفاع را از پروپوزال و طرح خود ارائه می‌دهند و بهترین رتبه به مطلوب‌ترین دفاع و ارائه تعلق می‌گیرد.
کد خبر : 878534

اسدالله بیات، مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با بیان اینکه دومین رویداد ملی مشق امید یا حل مسئله برای ایده‌پردازی به‌کار گرفته می‌شود، به خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، گفت: در این رویداد دانشجویان، اساتید و کارکنان از بخش‌ها و سطوح مختلف اعم‌از سطوح شهری، دانشگاهی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی ایده‌ها و طرح‌های خود را برای حل چالش‌ها مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: مسابقه دومین رویداد ملی مشق امید برای تحلیل چندین هزار طرح ایجاد شده است که بهترین آثار با داوری‌های پی‌درپی به مرحله کشوری رسیده‌اند.

بیات با بیان اینکه داوران متخصص هر رشته‌ای در این مسابقه مرتبط با رشته طرح‌ها انتخاب می‌شود، اظهار کرد: این داوران در نهایت رتبه اول تا پنجم را در سطح کشوری مشخص می‌کنند. ۳۰۰ دانشجو در تیم‌های دو سه‌نفره به‌همراه استادهمراه شرکت کردند. ۱۵۰ نفر از ۳۰۰ دانشجو از حوزه استان تهران و پیرامون تهران در این رویداد حضور دارند.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با اشاره به جریان فرهنگ‌سازی حل مسئله، اضافه کرد: درصدد هستیم تا در این برهه از زمان مشکلات و چالش‌های اساسی کشور را بیابیم و برای آن راه‌حل ارائه کنیم. راه‌حل‌ها به‌صورت آکادمیک و علمی مطرح می‌شود و افراد کاربرگ حل مسئله را همانند نوشتن پروپوزال برای پایان‌نامه‌ها ثبت می‌کنند. افراد در این رویداد بهترین دفاع را از پروپوزال و طرح خود ارائه می‌دهند و بهترین رتبه به مطلوب‌ترین دفاع و ارائه تعلق می‌گیرد.

بیات ادامه داد: این رویداد به عنوان یک رویداد علمی در سطح دانشگاهی برای حل مشکلات و مسائل کشور در حوزه‌های مختلف مانند کشاورزی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، محیط زیستی و... برگزار می‌شود.

به گزارش آنا، اختتامیه بخش دانشجویی دومین رویداد ملی مشق امید به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز از ۲۲ تا ۲۴ آبان برگزار می‌شود. همچنین مدیر اداره تشکل‌های آزاد اسلامی برای برگزاری بخش استادی و کارمندی در سطح بالاتر در حال برنامه‌ریزی هستند و حداکثر تا دو ماه آینده صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته