دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مسئول وزارت صمت خبرداد:‌

جایزه ملی برای تشویق توسعه فناوری در صنعت

کد خبر : 878515

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، رویداد جایزه ملی فناوری ایران برای تشویق توسعه فناوری در صنعت برگزار می‌شود. در همین رابطه امیرحسین اسدی مدیر کل دفتر کسب و کار‌های وزارت صمت در خصوص فعالیت‌های انجام شده برای جلوگیری از مهاجرت دانشجویان نخبه گفت: درحال حاضر زبان صنعت و دانشگاه از یکدیگر متفاوت است؛ به همین دلیل باید با این وضعیت هرچه سریعتراصلاح روش صورت بگیرد. 

مدیر کل دفتر کسب‌وکار‌های وزارت صمت تاکید کرد: صنعت در حال حاضر بستر رشد نیست. به همین جهت باید این زبان را به محل مشترک برسانیم. در سطوح مختلف و لایه‌های مدیریت نیز باید به دنبال آموزش مدیران برای کارکردن با تمام کسب وکار‌ها مرتبط با وزارت صمت از ابعاد مختلف مورد رتبه بندی باشیم.

اسدی تصریح کرد: وزارت صمت برای تاسیس انجمن خدمات پس از فروش نیز به اتاق بازرگانی نامه‌ای داده است. همچنین یکی از موضوعات مورد حمایت وزارت صمت، صنعت سبز است. یعنی کسب وکار‌هایی که پسماند کالای خود را جمع می‌کنند حتی رتبه بالا تری دارند. نظام وزارت صمت بر این اساس تغییر کرده و به سمت نظام رتبه بندی می‌رود.

مدیر کل دفتر کسب و کار‌های وزارت صمت همچنین هدف از جایزه ملی فناوری ایران را توسعه و گسترش نفوذ فناوری در صنعت دانست و از تلاش برای توسعه صنعت دانش‌بنیان خبر داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته