دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

چمران: هتل 43 طبقه ولنجک روی گسل نیست

چمران: هتل 43 طبقه ولنجک روی گسل نیست
رئیس شورای شهر تهران به ساخت هتل 43 طبقه در تهران اشاره کرد و گفت: این هتل روی گسل ساخته نشده است.
کد خبر : 878460

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا،‌ مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران امروز 21 آبان 1402 در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، گفت: امروز بابایی عضو شورای شهر نطق پیش از دستور دارند و همچنین قرار است یک فوریتی در خصوص ایمن‌سازی معابر انجام شود.

وی با بیان اینکه قرار است در خصوص ایمن‌سازی معابر موضوعاتی مطرح شود، توضیح داد: این موضوع جدای از ایمن‌سازی معابر برای معلولین است که باید آن موضوع به جد دنبال شود.

چمران از بررسی چند اساسنامه سازمان های شهرداری خبر داد و گفت: اساسنامه‌های سازمان‌ها با هم متفاوت است و امروز قرار است چند اساسنامه مورد بحث و بررسی قرار گیرد و اگر رسیدیم چند حسابرسی هم انجام می شود.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مسؤولین نمایشگاه بین‌المللی خواستار ساخت مترو در این محدوده هستند، گفت: طراحی مترو مانند طراحی یک پارک کوچک و محلی نیست؛ 40 سال پیش در خصوص طراحی مترو اقداماتی صورت گرفته و ما هم آن را دنبال کرده‌ایم.

چمران با بیان اینکه بنده موافق کشیده شدن مترو در این بخش هستم تا شاید بخشی از مشکلات ترافیکی برطرف شود، گفت: نباید ما به مردم آزار و اذیت برسانیم این را هم بگویم که با ساخت مترو در این بخش هم مشکل حل نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خط مترو که مانند خط اتوبوس نیست؛ طراحی آن مربوط به گذشته است، ابراز داشت: می‌توانیم بعد از تکمیل خطوط؛ برای این بخش هم می توان مترویی ساخت اما مردم باید چند سال منتظر بمانند و ترافیک را در این محدوده تحمل کنند 5 سال یا 20 سال؛ باید برای این بخش فکری کرد.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص ورود هیأت چینی به ایران، گفت: گزارش مختصری دریافت کرده‌ایم کارها خوب پیش می‌رود اما هنوز به مرحله تفاهم و قرارداد کامل نرسیده‌ است.

چمران در خصوص ساخت هتل 43 طبقه و همچنین حواشی رخ داده، گفت: متأسفانه عده ای اطلاع ندارند و موضوعاتی که می‌گویند از ابتدا تا انتهایش غلط است. این هتل 43 طبقه نه خارج از محدوده است و نه روی گسل البته معاونت شهرسازی شهرداری تهران توضیح کاملی در این زمینه داده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته