دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان:

دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه‌های فرهنگی پیشر‌و است

دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه‌های فرهنگی پیشر‌و است
مسعود اکبری‌زاده گفت: دانشگاه آزاد اسلامی متولی راه‌اندازی کرسی‌های آزاداندیشی بوده و در برنامه‌های فرهنگی پیشر‌و است.
کد خبر : 878441

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسعود اکبری‌زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان در نشست مسئولان استان سیستان و بلوچستان درباره برگزاری سومین جشنواره علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت با عنوان جشنواره «شعر و داستان نبوی» ابراز امیدوارم کرد که با برگزاری این مراسم به‌ویژه مراسمی که مربوط به ترویج روحیه علاقه‌مندی به پیامبر گران‌قدر که خود منشأ وحدت در استان است، بتوانیم گام‌های خوبی را برداریم؛ چراکه دانشگاه محل انجام این فعالیت‌هاست.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در دو سه سال اخیر با راه‌اندازی مؤسسه امامت و مهدویت و برنامه‌های متنوع ازجمله جشنواره‌های سی‌وسه گانه‌ای در استان‌ها، مخاطبان خاص و حضور حداکثری دانشجویان و خانواده‌ دانشجویان و کارکنان اعضای هیئت علمی را جذب کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان عنوان کرد: سال سوم برگزاری جشنواره علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت شعر است. تاکنون جزء 10 استان نخست برگزیده در این جشنواره بوده‌ایم. استان سیستان و بلوچستان در جشنواره شعر نبوی امسال، داستان نبوی را اضافه کرده که با هماهنگی همایش بین‌المللی خاتم که در تهران برگزار می‌شود، امیدوارم بتوانیم کلاس‌های آموزشی را برای دانشجویان و دانش‌آموزان و مخاطبان این جشنواره داشته باشیم.

اکبری‌زاده تأکید کرد: باید اشتراک همه دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی و جامعه هدف را داشته باشیم و جامعه دیگری از دانشجویان که طلاب هستند را وارد این مقوله کنیم. از دانشگاه‌های استان می‌خواهم پیش رویدادی با موضوع ویژه برگزار و کمیته علمی تشکیل شود. برای این جشنواره از شعرایی ویژه از قشر جوان دعوت شوند تا بتوانیم آنان را از این طریق به جامعه معرفی کنیم و هر دو هفته یک‌بار شورای سیاست‌گذاری با نماینده دستگاه‌های اجرایی جلسه‌ای برگزار کند.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی راه‌انداز و برگزارکننده کرسی‌های آزاداندیشی بوده و پیشرو در برنامه‌های فرهنگی است. امیدوارم بتوانیم در کنار بقیه دانشگاه‌ها وحدت‌آفرینی کنیم تا این دانشگاه گام‌های با موفقیت بردارد.

 نبی مکرم اسلام(ص) دارای بالاترین جایگاه در اسلام هستند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان نیز گفت: نبی مکرم اسلام(ص) دارای بالاترین جایگاه در اسلام هستند. باید بدانیم برای چه شخصیتی کار و تلاش می‌کنیم. اگر تاریخ انبیا را مرور کرده، می‌بینیم دو پیامبر توانستند معراج داشته باشند یکی حضرت ادریس در زمان حیات خود که تا آسمان دوم رفتند دیگری حضرت عیسی که تا آسمان چهارم رفتند؛ اما پیغمبر تا آسمان هفتم خداوند ایشان را عروج دادند که این عروج تا سدرالمتنهی ادامه داشت و این جزء اختصاصات زندگی پیامبر اکرم(ص) بود.

حجت‌الاسلام عبدالله میری اضافه کرد: باید الگوی حسنه که پیامبر اکرم و اهل بیت عصمت و طهارت باشند را به جهانیان معرفی کنیم و سومین جشنواره ملی شعر نبوی که قبلاً فقط شعر بوده و با تلاش که معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان انجام داستان نیز به آن اضافه شد تا شرکت در این جشنواره علاقه‌مندان بیشتری جذب کند.

محمدرضا زاهدشیخی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان نیز عنوان کرد: سال ۹۲ خدمت حضرت آقا رسیدیم فرمودند در جبهه استکبار و صهیونیست جبهه منای خودی را با محور ائمه اطهار خودمان داشته باشیم؛ بنابراین خواهشمندم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره کمک کنید تا آن‌طور که شایسته نبی مکرم اسلام(ص) است، بتوانیم اشعار و داستان‌های خوبی را داشته و موجی در استان راه بیندازیم تا باعث خشنودی قلب نبی اکرم اسلام(ص) شود.

زاهدان پایتخت وحدت اسلامی است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان نیز توضیح داد: پیامبر اکرم(ص) مظهر وحدتند و زاهدان پایتخت وحدت اسلامی است. موضوع بسیار خوبی که در نظر گرفته‌شده قبل ازهر چیز باید باعث تقویت وحدت در این استان با داشتن دو مذهب شود و اینکه پایان هر برنامه‌ چه علمی چه فرهنگی باید خروجی داشته باشد.

لیلا سایگانی تشریح کرد: تقریب دو مذهب و وحدت‌آفرینی در استان در حال اجراست باید دانشجویان و دانش‌آموزان اهل تشیع و تسنن را پای‌کار بیاوریم. در حوزه داوری از افراد اهل سنت جزء گروه داوری باشند. دانش‌آموزان مستعدی داریم که در حوزه داستان فعالیت دارند، می‌توانیم در این جشنواره اهدافی را که داریم در زمینه مسائل روز بیان کنیم. در زمینه حمایت چنانچه نیاز باشد همه جانبه در کنار شما هستیم. جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی در استانداری تشکیل دهیم و این جشنواره با این موضوع فاخر در استان سیستان و بلوچستان به بهترین نحو برگزار شود.

آشوب‌های سال ۱۴۰۱ جنگ رسانه‌ای بود

مدیرکل صداوسیمای استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: صداوسیما عضو ستاد برگزاری رویداد جشنواره مهدویت نیست؛ بلکه صاحب این رویداد است هر رویدادی که در این استان برگزار می‌شود باید حس مالکیت داشته باشیم. اساساً در برگزاری چنین برنامه‌هایی سیستان و بلوچستان باید میزبان باشد. باید پایتخت رویداد‌های مهم باشیم به‌ویژه رویداد‌های که جنبه آیینی دارد.

علیرضا کیخا ادامه داد: در مقطعی از تاریخ هستیم که رویداد‌ها پیوست رسانه ندارد این رسانه است که پیوسته رویداد دارد. سال ۱۴۰۱ شاهد اتفاق جدیدی در کشور بودیم تا سال ۹۸ این آشوب بود با پیوست رسانه؛ اما ۱۴۰۱ این جنگ رسانه‌ای بود با پیوست آشوب؛ زیرا اساساً دشمن متوجه شده بود براندازی در جمهوری اسلامی ممکن نیست پس باید جنگ رسانه‌ای راه انداخت با پیوست‌هایی مانند آشوب و خرابکاری. اگر آنها طراحی می‌کنند ما نیز باید طراحی کنیم.

گفتمان سازی و پرورش استعداد‌ها

دبیر تخصصی سومین جشنواره شعر نبوی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان نیز بیان کرد: در دو دوره گذشته جزء استان‌های برتر برگزارکننده جشنواره مهدویت و امامت بودیم؛ اما هنوز تا آن جایگاهی که باید این جشنواره برگزار شود، فاصله داریم امیدواریم امسال با همکاری مسئولان این همایش ازنظر کیفی و کمی بهتر برگزار شود.

مصطفی سالاری بیان کرد: این جشنواره از ابتدا به‌صورت ملی بود. توانایی برگزاری این جشواره به‌صورت بین‌المللی با توجه به هم‌جواری دو کشور مسلمان وجود دارد. هدف اصلی مؤسسه علمی هنری فرهنگی امامت و مهدویت گفتمان سازی و پرورش استعداد‌هاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته