دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اجرای «پویش ملی سلامت» با هدف تشخیص زودرس دیابت در افراد بالای ۱۸ سال

اجرای «پویش ملی سلامت» با هدف تشخیص زودرس دیابت در افراد بالای ۱۸ سال
مدیرکل دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «پویش ملی سلامت» با هدف ارتقای شاخص‌های پرونده الکترونیک سلامت و تشخیص زودرس بیماری دیابت و پرفشاری خون در بین افراد جامعه، برگزار و برای افراد بالای ۱۸ سال به منظور شرکت در این پویش پیامک ارسال می شود.
کد خبر : 878299

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، کوروش اعتماد در حاشیه مراسم رونمایی از «پویش ملی سلامت» گفت: جمعیت هدف این پویش افراد بالای ۱۸ سال هستند که در مناطق روستایی، شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر و ۹۳ شهر مجری برنامه «سلامت خانواده» که جمعیتی بالغ بر ۲۶ میلیون نفر هستند با پوشش ۱۰۰ درصد تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سایر مناطق کشور که ۲۸ میلیون جمعیت بالای ۱۸ سال داریم، نیز انتظار داریم شاهد پوشش ۷۰ درصدی پویش باشیم، افزود:  از امروز ۲۰ آبان که تاریخ آغاز پویش است تا پایان ۱۵ دی ماه، انتظار داریم نزدیک به ۴۵ میلیون نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال کشور از نظر پرفشاری خون و دیابت ارزیابی و غربالگری شوند.

مدیرکل دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: دلیل اجرای این پوش نیز این است که یک چهارم افراد مبتلا به دیابت در کشور و ۴۰ درصد افرادی که پرفشاری خون دارند از بیماری خود بی اطلاع اند.

عتماد تصریح کرد: هدف اصلی ما در «پویش ملی سلامت» شناسایی زودرس این افراد، ارتقای سواد سلامت و کاهش عوارض ناشی از این دو بیماری است.

وی در پایان گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی سراسر کشور در این پویش شرکت کنند. همچنین افراد بالای ۱۸ سال با مراجعه به لینکی که با پیامک برای آن‌ها ارسال خواهد شد، می‌توانند به صورت خوداظهاری بیماری پرفشاری خون یا دیابت خود را ثبت کنند.

گفتنی است «پویش ملی سلامت» با شعار «آگاهی زودتر، مراقبت موثرتر» از امروز ۲۰ آبان تا ۱۵ دیماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته