دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سرلشکر سلامی: آمریکا و صهیونیسم ماهیت خود را به جهانیان نشان دادند

سرلشکر سلامی: آمریکا و صهیونیسم ماهیت خود را به جهانیان نشان دادند
سردار سلامی گفت: امروز فراز‌های آخر عمر رژیم صهیونیستی است، اگر ده‌ها سال می‌خواستیم با جهاد تبیین واقعیت چهره آمریکایی‌ها و صهیونیسم را به جهانیان نشان دهیم؛ آن‌ها کمک کرده و ماهیت نفرت‌انگیز خود را نشان دادند.
کد خبر : 878161

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امروز 19 آبان 1402 در اجتماع بزرگ حافظان قرآن کریم استان تهران که با عنوان «حافظان قرآن؛ محافظان حقیقت» در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد،  گفت: اسرائیل در غزه از تمام ابزار‌های اطلاعاتی خود بهره برد و شرایط را طوری تنظیم کرده بود که یک حیوان کوچک هم نمی‌توانست از دید اطلاعاتی آن‌ها عبور کند.

وی اظهار کرد: فرض اینکه عبور واحد‌های بزرگ از مرز‌های این رژیم وجود نداشت؛ اما با وجود همه این سامانه‌ها و دیده‌بان‌ها، بیش از ۱۵۰۰ جوان فلسطینی بیش از یک سال برای عبور از آن تلاش کردند و هنوز معمای عبور غافلگیرانه از این ابزار‌ها ناشناخته است. این ۱۵۰۰ فلسطینی وقتی حمله کردند، همه سیستم‌های دفاعی رژیم صهیونیستی از کار افتاد و یک تیر هم شلیک نشد، با وجود اینکه شهرک‌نشینان هم مسلح بودند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه آشفتگی سیاسی و کابوس مرگ دائمی و ابهام نسبت به آینده ذهن و قلب مقامات و شهروندان صهیونیست را به درد می‌آورد، بیان کرد: خداوند سنت غلبه را برای مسلمانان در قلّت قرار داده است و کثرت در منطق اسلام عامل پیروزی نیست؛ بنابراین اگر مسلمانان اندک، اما قوی باشند، خداوند قلّت را از آن‌ها می‌پذیرد؛ اما ضعف را از آن‌ها نمی‌پذیرد.

سلامی با بیان اینکه امروز فراز‌های آخر عمر رژیم صهیونیستی است، تصریح کرد: اگر ده‌ها سال می‌خواستیم با جهاد تبیین واقعیت چهره آمریکایی‌ها و صهیونیسم را به جهانیان نشان دهیم؛ آن‌ها کمک کرده و ماهیت نفرت انگیز خود را نشان دادند. آن‌ها روی زمین استکبار و برای مسلمانان توطئه شوم می‌کنند؛ اما این مکر و توطئه به خودشان بازمی‌گردد و مسلمانان پیروز می‌شوند؛ اما شرط آن این است که ما در صحنه باشیم.

وی گفت: امروز جهان بیش از هر زمانی علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی متحد است؛ اگر ده‌ها سال می‌خواستیم با جهاد تبیین واقعیت شخصیت سیاسی آمریکا را به جهان نشان دهیم و به مسلمانان بگوییم که آمریکایی‌ها برای قتل عام مسلمانان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند، نمی‌توانستیم قطره‌ای از این دریای آگاهی و الهام را نشان دهیم.

سلامی با اشاره به اینکه امروز صهیونیست‌ها با آتش پرحجم، یک غلبه نظامی را ایجاد کردند؛ اما این تنها ظاهر ماجراست، گفت: مردم غزه حتی میل خفیف هم به دشمنان خود نکردند آشفتگی سیاسی و کابوس مرگ دائمی و ابهام نسبت به آینده امروز ذهن و قلب مقامات و شهروندان صهیونیست را به درد می‌آورد.

فرمانده کل سپاه، عملیات طوفان‌ الاقصی را پیروزی شکفت‌انگیز دانست که آن را تاریخ از یاد خود نمی‌برد و بیان کرد: این واقعه نشان داد که قدرت ایمان چگونه می‌تواند بر همه شمشیر‌ها پیروز شود.

وی ادامه داد: نصرت براساس حقانیت نازل می‌شود و خداوند نصرت مومنین را بر خود واجب کرده است؛ لذا ما ایمان داریم که سرانجام نبرد غزه برای مسلمانان یک پیروزی بزرگ است و غزه که پیروز می‌شود، یک مفهوم بزرگ دارد و آن مفهوم این است که یک گروهی از مسلمانان کم‌سلاح و انسان‌های بی‌دفاع توانسته‌اند بر ائتلافی از امپراتور‌های بزرگ تاریخ بشر غلبه کنند که این غلبه قطعا به نام ایمان ثبت می‌شود؛ اما شرط آن این است که از تعقیب دشمن دست برنداریم.

سلامی تصریح کرد: اگر کسی بتواند از آشفتگی دل و ذهن صهیونیست‌ها تصاویر واقعی اندوه ابهام، ناامیدی و سردرگمی آن‌ها را نشان دهد، آن‌وقت می‌فهمیم که چقدر قلوب مردم غزه آرام است. آن‌ها کودکان، جوانان و فرزندان خود را در دست می‌گیرند؛ اما چیزی جز شکر خدا نمی‌گویند و از ایستادگی سخن می‌کنند؛ چراکه می‌دانند بیت صهیون، بیت عنکبوت است.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه مسلمانان باید در میدان باشند، این آغاز راه و اولین قله از یک فراز است؛ این جنگ باید سنگینی خود را روی زمین بگذارد و تا آن‌جا راهی نیست، گفت: صهیونیسم نمی‌تواند ادامه حیات دهد و با وجود این همه شرارت و تاریخ سرشار از بی‌رحمی، نمی‌تواند در میان دریایی از دشمنان صاحب اراده زنده بماند.

سلامی با بیان اینکه دشمن درحال فروپاشی، خطرناک است، خاطرنشان کرد: دشمن هرگاه می‌خواهد فرو بریزد، بیشتر سر و صدا می‌کند و خطرناک‌تر می‌شود؛ این خطر، خطر آستانه فروپاشی است و ما می‌دانیم چه می‌گذرد.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: امروز صهیونیسم فروپاشیده و جنگ در خارج از مرزها، نبرد پیشگیرانه و تامین امنیت داخلی معنای خود را از دست داده و ظرفیت بازدارندگی اسرائیل از هم گسسته است و آمریکا نمی‌تواند آن را نجات دهد؛ رژیمی که هیچ ریشه‌ای در حیات جغرافیای سیاسی منطقه ندارد و قطعا فرو خواهد پاشید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته