دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رشد تورم دانمارک به پایین‌ترین حد خود در سال ۲۰۲۰ رسید

رشد تورم دانمارک به پایین‌ترین حد خود در سال ۲۰۲۰ رسید
دانمارک در ماه گذشته تقریباً هیچ تورمی را ثبت نکرد، زیرا نرخ افزایش قیمت‌ها به پایین‌ترین حد خود از ماه می ۲۰۲۰ کاهش یافت که به دلیل کاهش قیمت‌های برق و انرژی برای گرمایش بود.
کد خبر : 878159

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، نرخ تورم اکنون در سطحی است که آخرین بار در زمانی که دانمارک رکورد جهانی نرخ بهره منفی را داشت، مشاهده می‌شد.

این کشور شمال اروپا که بانک مرکزی آن حتی یک هدف تورم رسمی هم ندارد، اکنون شاهد یکی از سریع‌ترین نوسانات اروپا در افزایش قیمت بوده است، زیرا نرخ تورم در ۱۲ ماه پیش به بالاترین حد چهار دهه اخیر رسیده است.

سازمان آمار دانمارک روز جمعه اعلام کرد که قیمت مصرف کننده در ماه اکتبر نسبت به سال قبل فقط ۰.۱ درصد افزایش یافته است، در حالی که نرخ رشد قیمت مصرف کننده در سپتامبر ۰.۹ درصد و سال قبل ۱۰.۱ درصد بود.

رشد تورم دانمارک به پایین تر حد از سال 2020 رسید

«پاله سورنسن» (Palle Sorensen)، اقتصاددان در بزرگ‌ترین وام‌دهنده بخش مسکن دانمارک، نکردیت (Nykredit)، در یادداشتی گفت: اعداد امروز نشان‌دهنده خبر بسیار خوبی است. خوشبختانه دستمزد‌ها سریعتر از قیمت‌ها در حال افزایش است و به اقتصاد خانوار دانمارکی کمک می‌کند که سال گذشته به دلیل افزایش قیمت‌ها فرسوده شد.

انتهای پیام/

برچسب ها: تورم دانمارک
ارسال نظر
هلدینگ شایسته