دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

هفته دهم لیگ برتر| استقلال به دنبال تداوم صدرنشینی، تراکتور بدون آلوز به دنبال انتقام

هفته دهم لیگ برتر| استقلال به دنبال تداوم صدرنشینی، تراکتور بدون آلوز به دنبال انتقام
تقابل تیم‌های استقلال و تراکتور با حضور هواداران دو تیم حساس و جذاب خواهد بود.
کد خبر : 878097

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم‌های استقلال و تراکتور در چارچوب هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران ساعت ۱۶:۲۰ فردا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت.

استقلال با ۱۹ امتیاز صدرنشین است و در یکی از حساس‌ترین بازی‌های این فصل از تراکتور ۱۵ امتیازی پذیرایی می‌کند. آبی‌پوشان تهران یک بازی کمتر از سرخپوشان تبریز انجام داده‌اند و در بازی مقابل تماشاگران خودی می توانند اختلاف ۴ امتیازی خود را با شاگردان پاکو خمز به ۷ برسانند. 

جواد نکونام که یکی از بهترین شروع‌های استقلال را در لیگ برتر ثبت کرده با شکست تراکتور می‌تواند این  رکورد را تقویت کند. البته او  برای مسابقه فردا نمی تواند از بازیکنانی چون نیک نفس و بابایی استفاده کند زیرا این بازیکنان 2-3 هفته ای در ترکیب حضور نداشتند و از شرایط ایده آل به دور هستند.

پاکو خمز که با وجود  هزینه های سنگین محمدرضا زنوزی مالک تراکتور از ۹ بازی ۴ شکست داشته و به شدت زیر فشار قرار دارد در بازی با استقلال با کسب ۳ امتیاز، عملا جایگاه خود را تثبیت کرد اما شکست پنجم در بازی دهم به منزله متزلزل شدن جایگاهش روی نیمکت سرخپوشان تبریز خواهد بود. هر چند خمز در بازی گذشته با تیمش 3 گل به نساجی در خانه زد اما عملکرد این تیم چندان چنگی به دل نزد و حتی گل اول این تیم با حرف و حدیث فراوان ثبت شد که اعتراض باشگاه نساجی را دی پی داشت. خمز البته فردا یک دردسر بزرگ هم دارد زیرا بهترین بازیکن تیمش یعنی ریکاردو آلوز را به دلیل اخراج در بازی با نساجی در اختیار ندارد.

دو تیم تا به حال ۵۴ بار با هم دیدار کرده‌اند که استقلال ۲۶ بار برنده شده، تراکتور ۱۴ بار پیروز شده و ۱۴ بازی هم با تساوی خاتمه یافته است.  در بازی فردا دو تیم از حمایت تماشاگران خودی بهره می‌برند اگرچه سهم استقلال به خاطر میزبانی بیشتر است. در آخرین رویارویی استقلال با نتیجه ۷ بر یک تراکتور را در هم کوبید ولی بعید به نظر می‌رسد فردا چنین نتیجه‌ای رقم بخورد، ضمن اینکه تراکتور برای تلافی آن شکست و انتقام از استقلال انگیزه بالایی دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته