دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 آبان 1402 - 10:26
رئیسی در دیدار با رئیس‌جمهور ازبکستان:

اولویت اصلی ایران توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشورهای اسلامی و همسایه است

اولویت اصلی ایران توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشورهای اسلامی و همسایه است
رئیس‌جمهور در شانزدهمین اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو و در دیدار با رئیس‌جمهور ازبکستان توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشورهای اسلامی، همسایه و همسو را از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی عنوان کرد.
کد خبر : 877984

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی که به‌منظور شرکت در شانزدهمین اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو به تاشکند سفرکرده است، با شوکت میرضیایف رئیس‌جمهور ازبکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس‌جمهور در این دیدار ضمن ابراز رضایت از روند اجرایی شدن توافقات میان دو کشور به‌ویژه در بخش آی تی، تجارت، حمل‌ونقل و مسائل پولی و بانکی، بر ضرورت هدف‌گذاری و تلاش برای ارتقای بیشتر سطح همکاری‌ها در حوزه‌های یادشده تأکید کرد.

رئیسی در ادامه توسعه تعاملات سیاسی و اقتصادی با کشورهای اسلامی، همسایه و همسو را از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی جمهوری اسلامی عنوان کرد و با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان‌های منطقه‌ای در زمینه‌سازی برای تسهیل روابط با کشورهای همسو، بهره‌گیری از ظرفیت این سازمان‌ها را در تقویت مناسبات و تعاملات فی‌مابین مورد تأکید قرارداد.

شوکت میرضیایف رئیس‌جمهور ازبکستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از میزبانی از دکتر رئیسی و هیئت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران، بر ضرورت تقویت مناسبات و همکاری‌ها میان ایران و ازبکستان تأکید و از افتتاح خانه نوآوری ایران در تاشکند تشکر کرد و آن را موجب آشنایی بیشتر فعالان اقتصادی این کشور با دستاوردها، ظرفیت‌ها و تجربیات جمهوری اسلامی ایران دانست.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته