دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رایزن فرهنگی عراق در ایران:

همکاری علمی ایران و عراق را به سطح پژوهشی و فناوری ارتقا می‌دهیم

همکاری علمی ایران و عراق را به سطح پژوهشی و فناوری ارتقا می‌دهیم
رایزن فرهنگی عراق در ایران گفت: سطح همکاری دانشگاه‌های ایران و عراق به حوزه‌های کلان پژوهشی و فناوری ارتقاء می‌یابد.
کد خبر : 877980

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از وزارت علوم، یاسر عبدالزهرا الحجاج رایزن فرهنگی عراق در ایران در دیدار با وحید حدادی‌اصل قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل اظهار کرد: در بیان سطح روابط علمی ایران و عراق تنها اشاره به اجلاس مشترک روسای دانشگاه‌های ایران و عراق کافی است؛ اجلاسی که طی آن ۲۵ رئیس دانشگاه عراقی به ایران آمدند و ۲۵۰ تفاهم‌نامه همکاری امضا شد. 

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های ایران در سطح بالای علمی قرار دارند اظهار کرد: تحصیل ۵۰ تا ۶۰ هزار دانشجوی عراقی در ایران نشانه دیگری است بر اینکه سطح روابط علمی ایران و عراق در سطح خوبی قرار دارد.

یاسر عبدالزهرا الحجاج گفت: علاقمند هستیم سطح همکاری‌ها به حوزه‌های کلان پژوهشی و فناوری ارتقاء یابد.

رایزن فرهنگی عراق در ایران در خصوص روابط فرهنگی دو کشور نیز گفت: حجم سفر‌های زیارتی بین دو کشور و اجتماع بزرگ اربعین گویای سطح روابط فرهنگی بالای کشور‌های ایران و عراق است. 

الحجاج افزود: نخست وزیر و تمام ارکان دولت عراق از همکاری با ایران استقبال کرده‌اند و در دوران طلایی همکاری دولت‌های ایران و عراق قرار داریم. ما باید از این فرصت برای افزایش هدفمند همکاری‌های علمی استفاده کنیم.

گفتنی است؛ رایزن فرهنگی عراق با حضور در ساختمان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با وحید حدادی اصل قائم‌ مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل درخصوص پیگری اجرای تفاهم‌نامه‌های همکاری علمی مشترک بین دو کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته