دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
ضرغامی:

برای موفقیت راهی جز عوض کردن افکار نداریم

برای موفقیت راهی جز عوض کردن افکار نداریم
وزیر میراث فرهنگی گفت: برای موفقیت در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی راهی جز عوض کردن برخی افکار نداریم.
کد خبر : 877817

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، هشتمین افق تحول به منظور بررسی عملکرد دو ساله وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور وزیر میراث فرهنگی، معاونان، مدیران ستادی و استانی در موزه ملی ایران برگزار شد.

عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی این جلسه را در راستای تمرکز روی مأموریت‌ها و رسیدن به زبان مشترک الزامی دانست و به فرمایشات رهبری اشاره کرد که گردشگری در حال رونق گرفتن بود، اما اتفاقات سال گذشته و برنامه‌ریزی‌ها و دخالت‌های دشمن از این اتفاق جلوگیری کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به عملکرد دو ساله وزارتخانه، ادامه داد: تحول در حوزه فکر و اندیشه مبنای تحول در اقدام است و مدیر باید توان نظریه‌پردازی داشته باشد. راهبرد تحول در جهت‌گیری مدیران وزارتخانه آغاز شده است.

ضرغامی با بیان اینکه برای موفقیت در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی راهی جز عوض کردن برخی افکار نداریم، به طرح موضوع عدم وجود تعارض بین ایران باستان و بعد از اسلام در جلسه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در ۷ آبان برای بیان علمی و دقیق جایگاه کوروش، او را شخصیتی بزرگ و به احتمال زیاد قرآنی دانست.

قانون جامعی با تکیه بر سرمایه‌گذاری تهیه شده است

وی در ادامه به تهیه لایحه قانونی وزارتخانه و ارسال به مجلس شورای اسلامی برای تصویب اشاره کرد و افزود: طی برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون‌های دولت، قانون جامعی با تکیه بر سرمایه‌گذاری و روان کردن روابط تهیه شده و در حال حاضر برای ارائه در صحن در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان اینکه کشور گرفتار نظام اداری ناکارآمد است، افزود: در وزارتخانه باید مقابل موانع نظام اداری که باعث عدم انجام کار می‌شود ایستاد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه یک سرویس بهداشتی به‌عنوان پایلوت آماده شده و به زودی از آن رونمایی می‌شود، گفت: سرویس بهداشتی یکی از پروژه‌های مهم ماست و باید موفق از این پروژه بیرون بیاییم.

در ادامه این مراسم، ضرغامی به تشریح ۳ ساعته عملکرد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دو سال گذشته پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته