دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نگاه خبرنگار فلسطینی به جنایات صهیونیست‌ها علیه اهالی رسانه +فیلم

نگاه خبرنگار فلسطینی به جنایات صهیونیست‌ها علیه اهالی رسانه +فیلم
علی خلیلی فعال رسانه‌ای اهل فلسطین نکاتی را درباره سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم اشغالگر قدس علیه خبرنگاران و اهالی رسانه مطرح کرد.
کد خبر : 877639

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزغاری علم و فناوری آنا، نشست تخصصی «واکاوی نقش حقوق بین الملل بشر دوستانه در خصوص فجایع غزه» روز گذشته (سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲) در سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در این نشست، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان هلال احمر، کاظم غریب‌آبادی دبیر ستاد حقوق بشر و زهره الهیان نمایده مجلس شورای اسلامی نکاتی را درباره نقض آشکار حقوق بشر و معاهدات بین المللی بشردوستانه توسط رژیم اشغالگر قدس مطرح کرده و بر ضرورت مقابله با این اقدامات ددمنشانه تأکید کردند. در ادامه، علی خلیلی فعال رسانه‌ای اهل فلسطین نیز نکاتی را درباره نقش رسانه‌ها در تبیین جنایات رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

این خبرنگار فلسطینی که مدتی است با اجرای برنامه «ساعت به وقت قدس» برای مخاطبان تلویزیون شناخته می‌شود عنوان کرد: اشغالگران اسرائیلی بار‌ها به طور عمدی روزنامه‌نگاران فلسطینی را مورد هدف قرار می‌دهند. این هدف‌گیری منجر به کشته شدن ده‌ها روزنامه نگار فلسطینی شده است که خانم «شیرین ابوعاقله» یکی از این شهدای رسانه‌ای است.

وی در ادامه گفت: «وینستون چرچیل» (نخست‌وزیر انگلستان در جنگ جهانی دوم) در کتاب خاطرات خود گفته است: «یک دروغ می‌تواند به سرعت دور دنیا بچرخد در حالی که حقیقت هنوز لباس‌های خود را هم نپوشیده و آماده نشده است».

خلیلی عنوان کرد:با آغاز عملیات طوفان الاقصی و شکست تاریخی ارتش اشغالگر اسرائیل، ماشین رسانه‌ای غول‌پیکر حامی صهیونیست‌ها به کار افتاد تا با تلاش مضاعف چهره این رژیم را ترمیم و چهره مقاومت را با دروغ و فریب مخدوش کند.

در ادامه، برش‌هایی از صحبت‌های این فعال رسانه‌ای اهل فلسطین را مشاهده خواهید کرد.
انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته