دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در یادواره شهدای فرهنگی مطرح شد؛

مدرسه‌ای که ۱۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد

مدرسه‌ای که ۱۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد
فرمانده سپاه تهران گفت: مدرسه‌ای در تهران داریم که در بررسی‌ها مشخص شد ۱۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
کد خبر : 877541

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا‌، دومین یادواره شهدای فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با حضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش و مقامات لشکری و کشوری صبح امروز در محل باغ موزه دفاع مقدس سالن خلیج فارس برگزار شد.

نشان دادن نماهنگ‌هایی با عکس شهدای معلم، اجرای زنده گروه‌های سرود مقاومت، خواندن وصایای شهدای فرهنگی و پخش گزیده‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شهدا از جمله برنامه‌های این یادواره بود.

خانواده ۳۸ شهید فرهنگی هم در این برنامه حضور داشتند که از آنان تقدیر به عمل آمد.

کریمیان: معلمان وظیفه دارند که فرهنگ ایثار و شهادت را در بین دانش آموزان نهادینه کنند

علیرضا کریمیان مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در این برنامه گفت: اینکه نومعلمان را در این برنامه دعوت کردیم به این معنی بود که به نسل معلمان جدید این موضوع را منتقل کنیم که در قبال فرهنگ ایثار و شهادت همه ما وظیفه داریم.

وی با بیان اینکه معلمان وظیفه دارند که فرهنگ ایثار و شهادت را در بین دانش آموزان نهادینه کنند؛ گفت: آنها باید به دانش آموزان بگویند که قهرمانان واقعی شهدا هستند.

کریمیان ابراز امیدواری کرد این یادواره ادای دین کوچکی به شهدای ۸ سال دفاع مقدس باشد.

سردار حسن‌زاده: باید بیشترین سهم را در فرهنگ مقاومت به نسل معلمان و دانش آموزان شهید بدهیم

سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه تهران بزرگ هم در این برنامه گفت: بیش از ۲۲۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم شده است. ۳۶ هزار شهید دانش آموز و پنج هزار شهید معلم داریم.

سردار حسن زاده گفت: اگر بخواهیم به نقش اقشار مختلف در فرهنگ مقاومت نگاه کنیم؛ باید بیشترین سهم را به نسل معلمان و دانش آموزان شهید بدهیم.

فرمانده سپاه تهران گفت: معلمان برای اینکه نشان دهند راه چیست خودشان حرکت کردند و دانش آموزان هم پشت سر آن‌ها حرکت نمودند. مدرسه‌ای را در تهران داریم که ۱۵۰ شهید تقدیم کرده است.

سردار حسن زاده گفت: پیروزی‌های برجسته و عزتمندانه مجاهدان فلسطین را مدیون قطرات خون پاک این شهدای فرهنگی و دانش آموز هستیم.

فرمانده سپاه تهران گفت: به برکت خون شهدا و مکتب شهدا امروز جریان عظیمی از مردم سراسر جهان علیه رژیم صهیونیستی آغاز شده است. ان شالله با تبیین این مکتب ارزشمند شهدا توسط شما فرهنگیان بسترسازی برای ظهور حضرت حجت را شاهد خواهیم بود.

سردار نصیرزاده: چرا با وجود همه این دشمنی‌ها انقلاب اسلامی همچنان پیروز است

سردار عزیز نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در دومین یادواره شهدای فرهنگی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان قهرمانان گام دوم انقلاب هستند گفت: باید به تدریج امور کشور رو به نسل عزیز بسپاریم و شما معلمان عزیز هستید که در محیط مدارس این نسل ارزشمند را پرورش خواهید داد.

سردار نصیرزاده با اشاره به حوادث اخیر منطقه گفت: آنچه در دنیا و در منطقه خودمان شاهد آن هستیم پیامدهای بروز انقلاب اسلامی ایران است. زلزله‌ای را حضرت امام خمینی در پارادایم نظم جهانی شرق و غرب به راه انداخت که بسیاری از حوادث سیاسی جهان پس از آن از پیامدهای آن زلزله بوده است.

وی با بیان اینکه نگه داشتن انقلاب و استمرار انقلاب معجزه بزرگ‌تر از آن انقلاب کبیر بوده است گفت: دهه اول انقلاب شاهد آشوب‌ها و فتنه‌های زیادی بودیم و پس از آن هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کردند. پس از آن به تهاجم فرهنگی روی آورند و دانشگاه‌ها را آلوده کردند که حوادث کوی دانشگاه ایجاد شد. پس از آن الگوی انقلاب‌های مخملی را در ایران تکرار کردند اما به نتیجه نرسیدند.

فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش، شکل گیری داعش توسط آمریکا را برای قطع بازوان جمهوری اسلامی در منطقه دانست و گفت: سردار شهید سلیمانی کاری کرد که آمریکا و ایادی آن با همه تجهیزات و عدواتشان نتوانستند انجام دهند تا نهایتاً به شهادت آن سردار بزرگ اقدام کردند.

وی با بیان اینکه کرونا باعث شد دانش آموزان از مدارس دور شوند و به فضای مسموم مجازی مشغول شوند؛ گفت: نتیجه این حضور دانش‌آموزان در فضای مجازی را در رفتار برخی از آنان در فتنه سال ۱۴۰۱ دیدیم.

سردار نصیرزاده با طرح این سوال که چرا با وجود همه این دشمنی‌ها انقلاب اسلامی همچنان پیروز است گفت: سه عامل اساسی موجب این تداوم پیروزی است. اولاً ما در جبهه حق هستیم. امروز مرزهای این جبهه حق و باطل شفاف است. نظام ما نظام عدالت محور است. خداوند متعال هم وعده داده که جبهه حق پیروز است. عامل دوم وجود مقام معظم رهبری است که در ۴۴ سال گذشته همواره نقشه دشمن را نقش بر آب کرده است. ان شالله سایه ایشان تا ظهور حضرت حجت بر سر ما مستدام باشد.

وی عامل سوم پایداری و دوام جمهوری اسلامی را خون مطهر شهیدان دانست و گفت: فرقی هم نمی‌کند؛ خون شهدای دفاع مقدس، شهدای فتنه، شهدای دفاع از حرم، همه شهدا در یک مسیر قدم برداشتند.

سردار نصیرزاده وظیفه همه ما را بزرگداشت و تکریم یاد شهدا عنوان کرد و گفت: یاد شهدا، راه شهدا و آرمان شهدا را باید تکریم کنیم. باید یاد این شهدا در شهر حفظ شود. اینکه یاد شهدا در جامعه نماند و این قهرمانان فراموش شوند؛ نوعی فتنه است.

وی با بیان اینکه بهترین تکریم شهدا، ایستادگی در برابر کفر و استکبار است؛ گفت: بهترین تبیین در مدارس، شناسایی راه شهدا به ویژه شهدای فرهنگی برای دانش آموزان است. شهدای فرهنگی در دو جبهه می‌جنگیدند.

وضع معلمان حداقل باید بالاتر از وضع متوسط جامعه باشد

جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح تاکید کرد: ما مسئولین هر کس که در هر کجا تصمیم گیر است باید قدر معلمان را بدانیم. من معتقدم که وضع معلمان حداقل باید بالاتر از وضع متوسط جامعه باشد. اگر کمبودی وجود دارد باید همه در آن شریک باشیم و اگر منابعی وجود دارد باید همه به یک میزان در آن سهیم باشیم.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: باید یادی کنیم از معلمان و دانش آموزان غزه که به جای حضور در کلاس درس امروز در گوشه‌ای از ساختمان‌های تخریب شده حضور دارند.

خلبانان ایرانی هیچ‌گاه به هیچ هدف غیر نظامی حمله نکردند

فرمانده سابق نیروی هوایی ارتش افزود: خلبانان ایرانی هیچ‌گاه در دفاع مقدس به هیچ هدف غیر نظامی حمله نکردند. خلبانان حداقل ده سال آموزش دیدند که تنها اهداف نظامی را هدف قرار دهند. اینکه خلبانان رژیم صهیونیستی غیرنظامیان را هدف بگیرند که هنر نیست.

سردار نصیرزاده تاکید کرد: بزرگترین نقض حقوق بشر در جنگ غزه به کار رفته است. استفاده از بمب‌های فسفری و خوشه‌ای را در این جنگ شاهد بودیم یا بمب‌های سنگرشکن را برای تخریب منازل مسکونی دیدیم.

جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: فلسطینیان در یک برهه غفلت کردند و دهه‌هاست که گرفتار آن غفلت هستند. ان‌شاالله به امامت حضرت حجت بن الحسن نماز جماعت را در قدس برپا خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته