دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
آنا گزارش می‌دهد؛

سمینار روز جهانی علم در اردبیل

سمینار روز جهانی علم در اردبیل
انجمن نجوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل به مناسبت روز جهانی علم، سیمنار علمی برای عموم مردم برگزار می‌کند.
کد خبر : 877508

به گزارش خبرنگار گروه پژوهش و دانش خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ انجمن نجوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل به مناسبت روز جهانی علم، سیمنار علمی برای عموم مردم برگزار می‌کند.

علی اوجی، ناصر شیرخانقاه، فرزانه فرهنگ بافتانی و پویان فرزانه سخنرانان این سمینار هستند. آیدین بابازاده دبیر سمینار گفت: «باتوجه به اینکه این سمینار به مناسبت روزجهانی علم برگزار می‌شود، سخنرانان درباره کاربردها و اهمیت علوم ریاضی، شیمی، فیزیک و اخترفیزیک در زندگی انسان صحبت خواهند کرد».

به گفته دبیر برگزاری، این سمینار پنجشنبه 18 آبان از ساعت 18 تا 20 در تالار بیضای اردبیلی برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

سمینار روز جهانی علم در اردبیل

درباره روزجهانی علم 

روز جهانی علم برای صلح و توسعه، با هدف برجسته‌سازی نقش مهم علم در جامعه و زندگی و روزمره، و لزوم مشارکت بیشتر مردم در مباحث مربوط به علوم جدید، از سال 2002 توسط یونسکو برگزار می‌شود.

با هدف افزایش نفوذ علم در جامعه، روز جهانی صلح و توسعه این اطمینان را می‌دهد که شهروندان از پیشرفت‌های علمی مطلع ‌شوند. همچنین روز جهانی علم با تاکید بر اینکه دانشمندان در گسترش درک ما از زمین، این سیاره ارزشمند و شکننده‌ای که آن را خانه می‌نامیم و پایدارتر شدن جوامع ما نقش مهم و تاثیرگزاری ایفا می‎‎کنند، برگزار می‌شود.

شعار روز جهانی «علم برای صلح و توسعه» در سال 1402

یونسکو هر سال شعاری را برای این روز خاص تعیین کرده و رویدادهای مختلفی در راستای شعار این روز برگزار می‌شود.

موضوع روز جهانی علم برای صلح و توسعه در 2023 «اعتمادسازی به علم» است. این شعار بر این واقعیت تأکید دارد که نقش علم در پایدارسازی جامعه تنها در صورتی امکان‌پذیر است که به علم اعتماد کنیم. اعتماد به علم در نهایت منجر به پیشرفت سریع جوامع خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته