دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 آبان 1402 - 22:05

اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق مصر

اعلام آمادگی هلال‌احمر ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق مصر
وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای مصری خود بر آمادگی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق مصر تأکید کرد.
کد خبر : 877439

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دوشنبه‌شب در این گفت‌وگو با اشاره به جایگاه ایران و مصر به‌عنوان دو کشور مهم اسلامی، تداوم رایزنی‌ها میان دو کشور پیرامون راه‌های پایان بخشیدن به بحران جاری در فلسطین و حملات وحشیانه رژیم اسراییل علیه غیرنظامیان غزه و کرانه را مهم برشمرد.

وزیر امور خارجه همچنین با تأکید بر اهمیت نشست آتی سران کشورهای اسلامی در ریاض، برای تداوم مشورت‌های مشترک تهران و قاهره اظهار آمادگی کرد.

امیرعبداللهیان بر آمادگی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه از طریق مصر تأکید کرد.

وزیر امور خارجه مصر نیز در این گفت‌وگوی تلفنی به‌نوبه خود ضمن تشریح اقدامات مصر برای رساندن کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به ساکنان غزه، از مواضع و تلاش‌های کشورهای عربی و اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در این راستا تشکر و قدردانی کرد.

سامح شکری همچنین بر تداوم رایزنی دوجانبه و چندجانبه برای کمک به توقف جنگ و برقراری آتش‌بس در غزه و ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم آن تأکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته