دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 آبان 1402 - 16:30

«ملا برادر» مقام ارشد اقتصادی طالبان با وزیر کشور دیدار کرد

«ملا برادر» مقام ارشد اقتصادی طالبان با وزیر کشور دیدار کرد
ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی رییس‌الوزرای حکومت طالبان که از ۱۳ آبان ماه در رأس یک هیات عالیرتبه دولتی وارد تهران شده است، امروز دوشنبه با احمد وحیدی وزیر کشور دیدار کرد.
کد خبر : 877381

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی رییس‌الوزرای حکومت طالبان که از ۱۳ آبان ماه در رأس یک هیات عالیرتبه دولتی وارد تهران شده است، امروز دوشنبه (۱۵ آبان ماه) با حضور در ساختمان وزارت کشور با احمد وحیدی وزیر کشور دیدار کرد.

ملا برادر در بدو ورود به تهران؛ مورد استقبال " حسن کاظمی قمی " سفیر و نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در امور افغانستان قرار گرفت. وی و هیات همراه، باهدف دیدار و رایزنی با مسئولان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به‌منظور ارتقای سطح همکاری‌های تجاری و اقتصادی، توسعه روابط دوجانبه و بررسی زمینه همکاری‌های بیشتر در حوزه تجارت، ترانزیت، سرمایه‌گذاری، همکاری‌های گمرکی و دادوستد مالی به ایران سفرکرده‌اند.

این هیات که متشکل از ۳۰ مقام طالبان است علاوه بر تهران به برخی استان‌های دیگر کشور سفر خواهد کرد و در جریان پروژه‌های کلان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که بر اساس تازه‌ترین آمار، سهم ایران از بازار افغانستان به ۳۵ درصد می‌رسد و سرمایه‌گذاران افغانستانی نیز بخشی قابل‌توجه از سرمایه‌گذاران خارجی در ایران را به خود اختصاص می‌دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته