دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پاسخ به سؤالات نوجوانان در «آرمانیوم» شبکه دو

پاسخ به سؤالات نوجوانان در «آرمانیوم» شبکه دو
برنامه دو قسمتی «آرمانیوم» با محوریت موضوع سیزده آبان و تسخیر لانه جاسوسی روانه آنتن شبکه دو شده است.
کد خبر : 877367

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، برنامه دو قسمتی «آرمانیوم» با محوریت موضوع سیزده آبان و تسخیر لانه جاسوسی روانه آنتن شبکه دو شده است. در این برنامه به سؤالات دانش‌آموزان پیرامون موضوع سیزده آبان و تسخیر لانه جاسوسی پاسخ داده می‌شود.

دکتر فؤاد ایزدی کارشناس این برنامه که عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان و دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است به سؤالات دانش‌آموزان حاضر در برنامه درخصوص «دلیل مشکل داشتن ایران با آمریکا»، «علت تسخیر سفارت یا لانه جاسوسی آمریکا چه بود؟»، «آیا آمریکا قابل اعتماد است» و... با استناد به منابع تاریخی پاسخگو خواهد بود.

دکتر ایزدی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌های آمریکا اخذ کرده و دکترای خود در رشته ارتباطات جمعی را نیز از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا دریافت کرده است. از وی کتاب‌هایی نظیر «دیپلماسی عمومی آمریکا در قبال ایران» و «منبع شناسی تروریسم و صلح» منتشر شده است.

هدف اصلی از گفت‌وگوی صمیمانه دکتر ایزدی با دانش‌آموزان و پاسخ به سؤالات و دغدغه‌های آنان، نمایش چهره جدیدی از آمریکا در دوران پهلوی که پس از سال‌ها حضور در ایران است که توانسته بود نفوذ مؤثری در ارکان کشورمان پیدا کند، ولی در نهایت با زیرکی و هوشمندی دانشجویان پیرو خط امام (ره) ظاهر پوشالی و فریبنده‌اش برای همه‌گان آشکار شد.

یکی دیگر از بخش‌های این برنامه، پخش سخنان افرادی همچون باری روزن (وابسته مطبوعاتی سفارت آمریکا در ایران در سال ۱۳۵۸)، پروس لینگ (عضو سفارت آمریکا در ایران در سال ۱۳۵۸)، هنری بریکیت (مدیر بخش ایران در وزارت خارجه آمریکا)، مایک مترنیکو (مسئول سیاسی سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸) و... درخصوص حوادث ۱۳ آبان ۱۳۵۸ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام است. همچنین بخشی از تظاهرات مردم در آن برهه از تاریخ به نمایش گذاشته می‌شود.

گفتنی است به منظور مشارکت بیشتر نوجوانان در این برنامه، سؤالی مطرح می‌شود که نوجوانان با شرکت در آن و ارسال پاسخ صحیح به نشانی برنامه در پیام‌رسان شاد Armaniyom@ می‌توانند در برنامه حضوری فعال داشته باشند و به قید قرعه از جوایز نفیسی بهره‌مند گردند.

برنامه «آرمانیوم» به همت گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما کاری از اداره آموزش و پرورش است که با اجرای محمدامین قاسمی، یکشنبه و دوشنبه ۱۴ و ۱۵ آبان حوالی ساعت ۱۵ از این شبکه روانه آنتن می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته