دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 آبان 1402 - 11:45
در دیدار نخست‌وزیر عراق مطرح شد؛

تأکید رهبر انقلاب بر لزوم افزایش فشارهای سیاسی به آمریکا و رژیم صهیونیستی

تأکید رهبر انقلاب بر لزوم افزایش فشارهای سیاسی به آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر عراق و هیئت همراه بر لزوم افزایش فشارهای سیاسی به آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کردند.
کد خبر : 877286

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (دو‌شنبه) در دیدار آقای محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق و هیئت همراه با قدردانی از مواضع خوب و قوی دولت و ملت عراق در حمایت از مرده غزه بر لزوم افزایش فشار‌های سیاسی دنیای اسلام به آمریکا و رژیم صهیونیستی برای توقف کشتار مردم غزه تأکید کردند و گفتند: کشور عراق به‌عنوان یک کشور مهم در منطقه، می‌تواند در این زمینه نقش ویژه‌ای داشته باشد و یک خط جدید را در دنیای عرب و جهان اسلام به وجود بیاورد.

ایشان با اشاره به اوضاع رقت‌بار غزه و جریحه‌دار شدن دل‌های همه انسان‌های آزاده از این جنایات و قساوت‌ها خاطرنشان کردند: از همان روز‌های اولِ حملات رژیم صهیونیستی تمام قرائن و شواهد نشان‌دهنده دخالت مستقیم آمریکایی‌ها در اداره جنگ است و هرچه از این جنگ می‌گذرد، دلایل نقش مستقیم آمریکا در هدایت جنایت‌های رژیم صهیونیستی قوی‌تر و پررنگ‌تر می‌شوند.  

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر کمک‌های تسلیحاتی و سیاسی آمریکا نباشد، کار برای رژیم صهیونیستی قابل ادامه دادن نخواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: آمریکایی‌ها حقاً و انصافاً شریک جرم صهیونیست‌ها در جنایات غزه هستند.

ایشان تأکید کردند: به‌رغم همه کشتاری که در غزه انجام می‌شود، رژیم صهیونیستی تا الآن شکست‌خورده واقعی در این ماجرا است، زیرا نتوانسته آبروی ازدست‌رفته خود را بازگرداند و در آینده هم قادر به این کار نخواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی لزوم تلاش همه‌جانبه برای افزایش فشار‌های سیاسی به آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌منظور توقف بمباران‌ها در غزه را مورد تأکید قرار دادند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران و عراق با هماهنگی یکدیگر می‌توانند در این زمینه نقش‌آفرین و تأثیرگذار باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین درباره همکاری‌های دوجانبه ایران و عراق در زمینه‌های اقتصادی و امنیتی خاطرنشان کردند: کار‌ها بحمدالله پیش می‌روند، اما باید مراقب بود پیگیری توافق‌ها با همان انگیزه اولیه استمرار یابد و دچار کندی نشوند.

ایشان در پایان از مردم و دولت عراق و شخص نخست‌وزیر بابت مهمان‌نوازی و خدمات‌رسانی و برقراری امنیت در ایام اربعین صمیمانه تشکر و قدردانی کردند.

محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، عملیات طوفان الاقصی را یک عملیات قهرمانانه و موجب خوشحالی همه آزادگان جهان دانست و افزود: در کنار این خوشحالی، همه ما از کشتار وحشیانه در غزه که یک انتقام جمعی از مردم این منطقه کوچک است، به‌شدت اندوهگین هستیم.

نخست‌وزیر عراق خاطرنشان کرد: دولت و ملت عراق و همچنین جریان‌های سیاسی داخلی، در قضیه غزه در صف اول حمایت از مردم مظلوم این منطقه هستند و دولت عراق تلاش‌های سیاسی گسترده‌ای را برای توقف جنایت‌ها در غزه انجام داده است.

السودانی با انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر در قبال این جنایت‌ها تأکید کرد: تمام تلاش ما در وهله اول توقف بمباران‌ها و در مرحله بعد، ارسال کمک‌های غذایی و دارویی به مردم غزه است و در مذاکرات خود با رئیس‌جمهور اسلامی ایران در این زمینه هماهنگی‌های لازم انجام شد.

نخست‌وزیر عراق همچنین بر اراده جدی دولت این کشور برای گسترش روابط با ایران و اجرایی شدن توافق‌ها تأکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته