دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

تصنیف «پاییز جان» در کانادا منتشر شد+ صوت

تصنیف «پاییز جان» در کانادا منتشر شد+ صوت
یک کمپانی موسیقی در کانادا عهده‌دار انتشار اثری از کاندیدای جایزه آسین پالاسیوس اسپانیا «صادق شیخ زاده» شد.
کد خبر : 877228

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، تصنیف «پاییز جان» با آهنگسازی و تنظیم زنده نام «علیرضا اصغری» و آواز «صادق شیخ زاده» اثر موسیقایی اصیلی است که توسط کمپانی cimp کانادا منتشر شد.

«پاییزجان» با شعر مهدی اخوان ثالث اجرایی در آواز بیات ترک قلمداد می‌شود که پس از انتشار توسط کمپانی کانادایی در جشنواره Fatima Mernissi مراکش ۲۰۲۴ شرکت خواهد کرد.

گفتنی است صادق شیخ زاده که آواز قطعه فوق را از او می‌شنویم به تازگی نامزد جایزه [بهترین وکال]از جشنواره آسین پالاسیوس اسپانیا برای قطعه غرور شده است. فستیوال پالاسیوس با حضور داورانی چون: لیو پولد «و» فرانسیس بیزه «در بخش آواز» فرانسوا کوپرن «و» سسیل شامیناد «در بخش آهنگسازی» پرودزیا اکتور شروو «و» ریچارد فولتسگ در بخش تاتر و «آرتور کریستنسن» و «انگوسیانگ» در زمینه شرق‌شناسی در شهر سئوتای اسپانیا هر ۶ سال یکبار برگزار می‌شود.

هنرمند فقید، علیرضا اصغری نوازنده تار و آهنگساز قطعه «پاییزجان» از نمونه‌های اصیل و کار آزموده این هنر شنگرف به حساب می‌آمد که در کارنامه او همکاری‌هایی با بزرگان ساز تار نظیر جناب «محمدرضا لطفی» به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته