دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد؛

آمار فاجعه‌بار؛ از ۵ میلیون موتورسیکلت تنها ۴۰۰ دستگاه معاینه‌ فنی دارند

آمار فاجعه‌بار؛ از ۵ میلیون موتورسیکلت تنها ۴۰۰ دستگاه معاینه‌ فنی دارند
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: از پنج میلیون دستگاه موتورسیکلتی که در سطح شهر تردد می‌کنند، تنها 300 تا 400 موتورسیکلت برای اخذ گواهینامه معاینه فنی به مراکز مراجعه کرده‌اند، که این مسئله فاجعه‌بار است.
کد خبر : 876999

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، سوده نجفی در یکصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در 6 ماه دوم سال با آلودگی هوا رو به رو هستیم، اظهار کرد: عوامل متعددی بر آلودگی هوا اثرگذار است و بخشی از آن به دلیل تردد موتورسیکلت ها در سطح شهر است.

وی با بیان اینکه پنج میلیون دستگاه موتورسیکلت در سطح شهر تردد می‌کنند که بر اساس گزارش ستاد معاینه فنی، تنها 300 تا 400 موتورسیکلت برای اخذ گواهینامه معاینه فنی به مراکز مراجعه کرده‌اند، آن را فاجعه دانست و گفت: از ستاد معاینه فنی و پلیس راهور درخواست می‌کنم نسبت به ساماندهی موتورسیکلت‌های آلاینده طبق ماده 6 قانون هوای پاک اقدام کنند. البته پلیس طرحی را تحت عنوان انضباط شهری و جمع آوری موتورسیکلت‌های پارک شده در پیاده روها در دستور کار دارند که از شنبه هفته گذشته آغاز شده و این اقدام قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه تردد موتورسیکلت‌ها در سطح شهر نیاز به ساماندهی دارد، یادآور شد: این تردد هم آلودگی هوا و هم ترافیک ایجاد می کند.

عضو هیئت رئیسه شورا گفت: قرار بود سالانه 10 درصد از این موتورسیکلت‌ها از رده خارج شوند و موتورهای برقی جایگزین شوند که به دلیل عدم تزریق بودجه این اقدام صورت نگرفت که از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنم احکامی را در برنامه هفتم توسعه در این زمینه در نظر بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته