دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 20:50

لاریجانی: ایجاد توطئه توسط آمریکا نوع پیشرفته‌ای از تروریسم است

لاریجانی: ایجاد توطئه توسط آمریکا نوع پیشرفته‌ای از تروریسم است
محمدجواد لاریجانی، تحلیلگر مسائل بین‌الملل درباره ایجاد توطئه به‌عنوان یکی از راهبردهای بحران‌ساز آمریکا اظهار کرد: توطئه نوعی پیشرفته از تروریسم است و آمریکا هیچ حدومرزی برای ایجاد توطئه و رسیدن به اهداف خود ندارد.
کد خبر : 874682

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدجواد لاریجانی، تحلیلگر مسائل بین‌الملل عصر امروز در نشست «آمریکا، بحران‌ساز بحران زیست» در محل مؤسسه فرهنگی پژوهشی انقلاب اسلامی، با بیان اینکه بحران، نتیجه‌ی نحوه پیگیری منافعی است که دولت‌های استکباری برای خودشان قائل هستند اظهار کرد: تقریباً در همه بحران‌هایی که الان در دنیا وجود دارد و ادامه هم دارد، نقش آمریکا قابل مشاهده است.

او افزود: این نقش، هم در ایجاد بحران است و هم در ادامه‌ آن. بحران زیست، یعنی آمریکا منافعی که برای خودش تعریف می‌کند، با ادامه بحران قابل وصول است.

لاریجانی با اشاره به چگونگی تعریف منافع آمریکایی‌ها و حدودشان برای رسیدن به منافع بیشتر، افزود: آمریکایی‌ها قائل به اداره دنیا هستند. آن‌ها بعد از فروپاشی شوروی رسماً اعلام کردند که جهان آماده است تا توسط آمریکا اداره بشود. در سندهای استراتژی ملی آن‌ها، اینکه آمریکا رهبری دنیا را به عهده دارد، قابل مشاهده است.

لاریجانی اظهار کرد: اخیراً وزیر خارجه یکی از کشورهای همسایه درباره مشروعیت یافتن دکترین مقاومت ایران در منطقه به سران کشورهای غربی هشدار داده و گفته است که این مسئله خطر جدی برای منافع خیلی کشورهاست و باید کاری کرد که دکترین مقاومت در فلسطین جریان نداشته باشد.

او با اشاره به اینکه دکترین مقاومت، تهدیدکننده‌ی منافع استکبار است افزود: این دکترین که پایه‌گذار آن، حضرت امام (ره) بودند و مقام معظم رهبری هم آن را پیگیری می‌کنند، دکترین بسیار موفق جمهوری اسلامی بوده است و دارای مبانی فکری است که حالا تبدیل به صدایی شده که باید به حساب بیاید.

لاریجانی با رد ادعای رسانه‌های غربی درباره نسبت جمهوری اسلامی و گروه‌های مقاومت، تصریح کرد: به‌غلط به جریان مقاومت می‌گویند نوچه‌های جمهوری اسلامی! ما نوچه‌پرور نیستیم. ما نیروهایی پرورش می‌دهیم که روی پای خودشان هستند و در برخی مسائل، حتی از ما تیزتر هستند؛ این از خصلت‌های دکترین مقاومت ماست. جریان استکبار جهانی اما برای پیشبرد اهدافش، نوکر و نوچه می‌خواهد.

او درباره ایجاد توطئه به‌عنوان یکی از راهبردهای بحران‌ساز آمریکا اظهار کرد: توطئه نوعی پیشرفته از تروریسم است و آمریکا هیچ حدومرزی برای ایجاد توطئه و رسیدن به اهداف خود ندارد؛ لذا خشونت بی‌حدومرز همیشه در توطئه‌ها وجود دارد. غرب و جریان استکبار حاضر است برای رسیدن به اهدافش، تعداد زیادی انسان کشته شوند و این را برای خودش کاملاً معقول می‌داند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته