دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 20:33
رئیسی هیئت دولت

رئیسی: سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا باید هشداری برای دولت‌های اسلامی منطقه باشد

رئیسی: سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا باید هشداری برای دولت‌های اسلامی منطقه باشد
رئیس‌جمهور گفت: اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا به‌عنوان هشداری مورد توجه دولت‌های اسلامی منطقه قرار گیرد، اینکه چنین سخنانی بیانگر این واقعیت است که برای آمریکا حفظ رژیم غاصب صهیونیستی به مراتب مهم‌تر از حیات انسان‌ها به‌ویژه زنان و کودکان است.
کد خبر : 874680

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در جلسه عصر امروز یکشنبه هیئت دولت با اشاره به خشم و انزجار بی‌سابقه جهانی از جنایات هولناک در حال وقوع در غزه، جامعه جهانی را مخاطب قرار داد و گفت: امروز سؤال مردم جهان از دولت‌ها، قدرت‌های جهانی و سازمان‌های بین‌المللی این است که چگونه اجازه می‌دهند در مقابل چشم آنها یک رژیم استکباری با حمایت آمریکا زنان و کودکان مظلوم فلسطینی در غزه را با چنین قساوتی به خاک و خون بکشد؟

رئیسی با اشاره به حمایت بی‌شرمانه آمریکا از جنایات صهیونیست‌ها، اظهارات جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا را مبنی بر اینکه اگر رژیم صهیونیستی در این منطقه وجود نداشت آمریکا برای ایجاد آن تلاش می‌کرد، سخنانی ارتجاعی، ضد دمکراسی، ضد انسانی و حاوی چند نکته بسیار مهم دانست و تصریح کرد: نکته اول اینکه آمریکایی‌ها پاسخ دهند چنین سخنانی با کدام قانون، معاهده و مقررات بین‌المللی سازگاری دارد؟ دوم اینکه چنین اظهاراتی اعتراف ناخواسته به جعلی بودن رژیم غاصب صهیونیستی است و نکته سوم که می‌تواند به‌عنوان هشداری مورد توجه دولت‌های اسلامی منطقه قرار بگیرد اینکه چنین سخنانی بیانگر این واقعیت است که برای آمریکا حفظ رژیم غاصب صهیونیستی به مراتب مهم‌تر از حیات انسان‌ها به‌ویژه زنان و کودکان است.

رئیسی در ادامه آنچه را در غزه و علیه مردم مظلوم این منطقه می‌گذرد، مصداق آشکار جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت توصیف کرد و با تأکید بر ضرورت محاکمه سران جنایتکار آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌عنوان عاملان و حامیان اصلی این جنایات اظهار داشت‌: یقین داریم خون‌های به ناحق ریخته شده مردم مظلوم غزه، سقوط رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف را سرعت خواهد بخشید.

در ابتدای جلسه امروز هیئت دولت وزرای آموزش‌وپرورش، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اقدامات وزارتخانه‌های خود در راستای ایفای وظایف و مأموریت‌های محوله از سوی رئیس‌جمهور گزارش‌هایی ارائه کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته