دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

دکترین اقتصادی دولت چین تغییر کرد

دکترین اقتصادی دولت چین تغییر کرد
رئیس‌کل بانک مرکزی چین متعهد شد در پاسخ به تغییرات اقتصادی، تعدیل سیاست کلان، افزایش نظارت مالی مؤثر، تمرکز بر افزایش تقاضای داخلی، تقویت اعتماد و جلوگیری از خطرات و ترویج بهبود پایدار را در اقتصاد انجام دهد.
کد خبر : 874675

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، پان گونگ‌شنگ، رئیس‌کل بانک مرکزی چین در گزارشی که روز شنبه منتشر شد، گفت: چین بهبود اقتصادی پایدار را با تمرکز بر افزایش تقاضای داخلی و دفع ریسک‌های مالی ترویج خواهد کرد. پان در گزارش منتشر شده در وب‌سایت این بانک گفت: بانک مرکزی با سیاست نوین دقیق‌تر و قوی‌تر مؤسسات مالی را به سمت کاهش نرخ‌ وام‌ها و کاهش هزینه‌های تأمین مالی شرکت‌ها و افراد هدایت می‌کند. این گزارش از این جهت حائز اهمیت است که این اولین بار است که رئیس‌کل با انتشار داده‌های اقتصادی سه ماهه سوم در مورد سیاست بانک اظهار نظر می‌کند، اولویت‌های کوتاه مدت را مشخص کرده و به مجلس این کشور ارائه کرده است. پان گفت: در راستای فعال کردن بازار سرمایه و افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران تلاش خواهیم کرد.

 

رئیس‌کل بانک مرکزی چین متعهد شد در پاسخ به تغییرات اقتصادی، تعدیل سیاست کلان، افزایش نظارت مالی مؤثر، تمرکز بر افزایش تقاضای داخلی، تقویت اعتماد و جلوگیری از خطرات و ترویج بهبود پایدار را در اقتصاد انجام دهد. پان گفت: چین ارزش یوان را ثابت نگه می‌دارد، از خطر نوسان‌های غیرعادی در جریان‌های مالی بین‌المللی جلوگیری می‌کند و ثبات را در بازار ارز حفظ می‌کند.

او افزود که این کشور به‌طور پیوسته طرح بین‌المللی کردن ارز خود را پیش خواهد برد، یک سیستم هشدار و کنترل ریسک برای سرمایه‌گذاری خارج از کشور ایجاد خواهد کرد و از دارایی ارز خارجی کشور محافظت خواهد کرد. او گفت که همچنین مؤسسات مالی را برای حل‌وفصل بدهی دولت، راهنمایی خواهد کرد. پان در این گزارش گفت که چین ریسک اوراق قرضه شرکت‌های بزرگ املاک و مستغلات را برطرف می‌کند، از ریسک بیشتر در بازارهای سهام، اوراق قرضه و ارز خارجی جلوگیری می‌کند و عملکرد پایدار بازارهای مالی را تضمین می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته