دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 15:12

برآوردهای تل‌آویو از احتمال پرتاب موشک از یمن و عراق

برآوردهای تل‌آویو از احتمال پرتاب موشک از یمن و عراق
رسانه‌های صهیونیستی در سایه تشدید تجاوز ارتش رژیم اشغالگر به غزه و هدف قراردادن غیرنظامیان فلسطینی از احتمال پرتاب موشک از یمن و عراق به سمت سرزمین‌های اشغالی خبر می‌دهند.
کد خبر : 874618

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، رسانه‌های صهیونیستی امروز یکشنبه، ۲۲ اکتبر گزارش دادند که برآورد‌هایی در تل‌آویو درباره احتمال پرتاب موشک از یمن و عراق در پاسخ به تجاوز اشغالگران به نوار غزه وجود دارد.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، این برآورد‌ها در حالی انجام می‌شود که مقاومت فلسطین بیش از دو هفته است که بمباران شهرک‌ها و مناطق اشغالی را ادامه می‌دهد؛ ارتش رژیم صهیونیستی هم با تداوم حملات جنایتکارانه، غیرنظامیان فلسطینی در غزه را همچنان هدف قرار می‌دهد.

محور مقاومت در اولین ساعات نبرد «طوفان الاقصی» متحد شد و مقاومت اسلامی در جنوب لبنان چندین عملیات را با هدف قراردادن پایگاه‌های صهیونیستی انجام داد که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نظامی اشغالگر و آسیب به خودرو‌های نظامی آنان شد.

پس از اعلام جنبش انصارالله یمن مبنی بر آمادگی برای بسیج همه‌جانبه جهادی و تأکید بر قصد خود برای مشارکت موثر در نبرد «طوفان الاقصی»، رسانه‌های عبری از ایجاد «تهدید دیگری برای اسرائیل» خبر می‌دهند.

طی روز‌های گذشته، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرده بود که نمی‌تواند با قطعیت هدف موشک‌های رهگیری‌شده توسط ناو آمریکایی «یواس‌اس کارنی» در نزدیکی یمن را تعیین کند.

شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا نیز به نوبه خود گزارش داد این موشک‌هایی که توسط ناو جنگی آمریکایی رهگیری شده است، توسط جنبش انصارالله یمن شلیک شده‌اند.

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن هم از آغاز نبرد تاکنون، بار‌ها تاکید کرده که مردم یمن برای هر اقدامی جهت انجام وظیفه مقدس خود، در کنار مردم فلسطین خواهند ایستاد. 

علاوه بر هشدار‌های یمنی، اخطار‌های عراق هم به منبع نگرانی دیگری برای صهیونیست‌ها تبدیل شده است؛ چرا که «جعفر الحسینی»، سخنگوی نظامی گردان‌های حزب‌الله عراق تاکید کرد مقاومت در عراق وارد میدان نبرد شده و حملات خود را به سمت پایگاه‌های آمریکایی آغاز کرده است.

«فالح الفیاض»، فرمانده حشدالشعبی عراق هم روز شنبه در گفتگو با شبکه المیادین تصریح کرده بود: «عراق همه وظایف خود را در قبال فلسطینی‌ها، چه در سطح کمک‌رسانی و چه در سطح نظامی، انجام خواهد داد».

رسانه‌های صهیونیستی در این باره گزارش دادند که «اسرائیل» در جدی‌ترین بحران امنیتی وجودی قرار دارد؛ بحرانی که نشان‌دهنده شکست عظیم سیاسی، امنیتی، نظامی و اطلاعاتی در نتیجه عملیات طوفان الاقصی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر