دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 مهر 1402 - 13:36

کره شمالی هواپیمای جنگی آمریکا را به حمله تهدید کرد

کره شمالی هواپیمای جنگی آمریکا را به حمله تهدید کرد
پیونگ یانگ می‌گوید در صورت تحریک از سوی هواپیما‌های جنگی آمریکایی مستقر در شبه جزیره کره در حمله به این هواپیما‌ها تردید نخواهد کرد.
کد خبر : 874583

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، کره شمالی با محکوم کردن استقرار بمب افکن‌های هسته‌ای آمریکایی در شبه جزیره کره، هشدار داده است که در صورت بروز درگیری واقعی، این هواپیما به «اولین هدف برای نابودی» تبدیل خواهد شد.

پیونگ یانگ استقرار یک بمب افکن آمریکایی در منطقه را محکوم کرد و گفت: تحریک‌های نظامی واشینگتن در حال تبدیل شدن به مرحله خطرناک‌تری شده است.

پیونگ یانگ در خصوص استقرار و تمرین‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی می‌گوید این یک مانور عمدی از سوی ایالات متحده برای ایجاد جنگ هسته‌ای است.

به استناد گزارش‌های خبری، بمب‌افکن راهبردی بی-۵۲ و جنگنده رادارگریز نسل پنجم اف-۲۲ اخیرا در جنوب شبه جزیره کره فرود آمدند.

همچنین ناوهواپیمابر هسته‌ای «یو اس اس رونالد ریگان» روز پنجشنبه هفته گذشته در بندر بوسان واقع در جنوب شرقی به مدت ۵ روز و در پی عملیات دریایی ۳ جانبه آمریکا، ژاپن و کره جنوبی پهلو گرفت.

کره شمالی هفته گذشته با محکوم کردن ارسال تجهیزات استراتژیک آمریکا به شبه جزیره کره، در مقابل این اقدام وعده پاسخی کوبنده و قاطع داد.

«کیم تونگ میونگ» محقق مطالعات سیاست‌های بین‌المللی انجمن کره شمالی در بیانیه‌ای که در خبرگزاری دولتی این کشور منتشر شد، گفت تجهیزات هسته‌ای آمریکا فراتر از خط خطر در شبه جزیره کره است.

انتهای پیام/

ارسال نظر