دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سردار هادیانفر: ۷۰ درصد خودروهای تهران تک‌سرنشین هستند

سردار هادیانفر: ۷۰ درصد خودروهای تهران تک‌سرنشین هستند
رئیس پلیس راهور فراجا گفت: به دلیل کمبود وسایل حمل و نقل عمومی و گرانی هزینه حمل و نقل، بیشتر مردم از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند و بر اساس آمار ۷۰ درصد خودروها در تهران تک‌سرنشین هستند.
کد خبر : 874537

سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: به دلیل کمبود وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و مترو و گرانی هزینه حمل و نقل با تاکسی و ... بیشتر مردم از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار ۷۰ درصد خودروها در تهران تک سرنشین، ۲۰ درصد با حضور دو سرنشین و کمتر از ۱۰ درصد خودروها نیز با سه سرنشین یا بیشتر در سطح شهر تهران تردد می‌کنند و این روند باعث ایجاد ترافیک، آلودگی هوا و ... شده است.

رئیس پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها باید با استفاده از فناوریهای روز برای بهبود حمل و نقل عمومی و تشویق مردم از ناوگان عمومی در ترددهای روزانه خود راهکار ایجاد کنند.

هادیانفر اضافه کرد: هر خودرو یک سطح ۲۵ تا ۳۰ متری از فضا را در معابر می‌گیرد و سطح معابر ما محدود و ترددها افزایشی است و مشکلات عدیده‌ای در ابن خصوص داریم و در این خصوص هم شهرداری‌ها باید چاره اندیشی لازم را پیش‌بینی کنند.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات اصلی در شهر تهران نامناسب بودن مبلمان شهری است؛ شهرداری‌ها برای اینکه درآمد بیشتری کسب کنند، املاک مسکونی را به مراکز تجاری تبدیل می‌کنند و یکی از دلایل کمبود پارکینگ مربوط به همین مسئله است که البته فقط مربوط به فعالیت شهرداری در دوره فعلی نبوده و به اقدامات شهرداری دوره قبل هم بازمی‌گردد.

کمبود پارکینگ عامل نارضایتی مردم در شلوغی معابر عمومی

رئیس پلیس راهور فراجا یادآور شد: خیابان‌هایی که خانه‌های مسکونی در آن واقع شده بودند به تناسب واحدهای مسکونی پارکینگ آن خانه‌ها هم تأمین بود اما در حال حاضر آن طبقه‌ای که به پارکینگ اختصاص داده می‌شد به مرکز تجاری بدون پارکینگ تبدیل شده است.

هادیانفر خاطرنشان کرد: وقتی انباشتگی خودرو و کمبود پارکینگ ایجاد می‌شود یک عده از مردم معترض هستند و وقتی پلیس جریمه می‌کند، کسی که از شهرداری مجوز گرفته اعتراض می‌کند و اگر پلیس جریمه نکند، مردم عبوری ناراضی هستند.

وی تصریح کرد: مردم خیلی از دستگاه‌ها و نهادها در حوزه مسائل مربوط به ترافیک و حمل و نقل را نمی‌شناسند و پلیس را می‌شناسند و انتظار دارند پلیس مشکلات مربوط به این حوزه را حل کند و پلیس هم ترافیک را روان می‌کند و مردم نمی‌دانند ما چه مشکلاتی داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته